Kellner stále zostáva najbohatším Čechom, dvojkou je Slovák Babiš.

Petr Kellner

Najbohatším Čechom zostáva podľa časopisu Forbes vlastník investičnej skupiny PPF Peter Kellner s majetkom v hodnote 310 miliárd korún (12,4 mld. eur). Druhé miesto opäť obsadil predseda hnutia ANO a bývalý minister financií Andrej Babiš s 88 miliardami korún (3,52 mld. eur).

 

 

 

Tretím je realitný magnát Radovan Vítek s 57 miliardami korún (2,28 mld. eur), v tesnom závese za ním skončil s 55 miliardami (2,2 mld. eur) vlastník skupiny KKCG Karel Komárek.

Do desiatky najbohatších Čehov (aj Slovákov) sa dostali taktiež finančníci Daniel Křetínský a Pavel Tykač, novo v nej pribudli zakladatelia softwarovej firmy Avast Eduard Kučera a Pavel Baudiš, ktorí sa umiestnili na siedmom a ôsmom mieste pred spolumajiteľom skupiny Penta Marekom Dospivom a podnikateľom Zdeňkom Bakalom. Medzi nováčikmi v rebríčku najúspešnejších Čechov je potom okrem iného vlastník brnenskej skupiny Jet Investments Igor Fait, vlastník skupiny Unicapital Pavel Hubáček či ústecký podnikateľ a majiteľ spoločnosti Centropol Aleš Graf.