Maťo Homola to dokázal – v Nemecku si vyjazdil zlato!

Po prvý krát v kariére sa postavil na najvyšší stupienok pre víťazov v TCR International Series po výhre v prvých pretekoch. V druhých pretekoch obsadil 5. miesto a v celkovom poradí sa posunul na výborné 3. miesto

Do prvých pretekov v nemeckom Oscherslebene štartoval Maťo Homola na svojom Seate Leon TCR z druhého miesta. Tesne pred pretekmi pršalo, trať bola miestami mokrá, miestami suchá. To spravilo z predštartovej prípravy lotériu a nikto nevedel, aké pneumatiky obuť. Nakoniec sa Maťov tím rozhodol pre suché a to bolo správne rozhodnutie.

Maťo si hneď po štarte udržal druhé miesto a bol v tesnom závese za tímovým kolegom Borkovićom, ktorý však spravil počas žltých vlajok chybu a vyletel z trate, vďaka čomu sa Maťo dostal na prvú priečku. Počas pretekov prišlo neskutočné množstvo kontaktov a veľa favoritov ani preteky nedokončilo. Maťo sa suverénne držal na prvom mieste, dokázal dokonca zajazdiť najrýchlejší čas pretekov a nakoniec po prvýkrát v seriáli TCR International Series zvíťazil! „Je to neskutočné. Presne toto je dôvod, prečo to robím. Bolo veľmi náročné držať prvú priečku, keďže na niektorých miestach trate pršalo a presúvalo sa to. Nakoniec sa to však podarilo! Ďakujem všetkým partnerom, tímu, rodine za podporu. Je to krásny pocit.“, povedal Maťo po prvých pretekoch.Homola Nemecko (3)

Nebolo si však kedy vydýchnuť, keďže krátko po konci prvých pretekov štartovali druhé, do ktorých išiel Maťo z 8. pozície. „Hneď v prvej zákrute Homola Nemeckoprišlo k niekoľkým kontaktom, aj ja som nejaké dostal a utŕžil, ale našťastie som pokračoval ďalej“.
Počas prvého kola sa Maťo prebojoval na 5. priečku a následne až na 3., no v prvej zákrute druhého kola spravil chybu a dostal sa mimo trate. Následne sa akrobatickým manévrom po dvoch kolesách vrátil na trať a pokračoval na priečke č. 6, až kým nemal Kajaia technické problémy a Maťo sa nakoniec mohol tešiť z 5. miesta! „Tento víkend je pre mňa dokonalý. Prvé a piate miesto znamenajú veľa bodov a dostal som sa až na 3. miesto v celkovom hodnotení a na 1. mi chýbajú len 4 body! Už sa neviem dočkať ďalších pretekov o dva týždne v ruskom Sochi!“ povedal po náročnom dni Maťo.Homola Nemecko (2)

Viac informácií o majstrovstvách TCR International Series nájdete na : http://tcr-series.com/

Text: Martin Benkovič, foto: archív LPM