Maťo Homola víťazom pretekov svetového pohára WTCR!

MULLER Yvan, (fra), Hyundai i30 N TCR team Yvan Muller Racing, portrait HOMOLA Mato, (svk), Peugeot 308 TCR team DG Sport Competition, portrait ORIOLA Pepe, (esp), Seat Cupra TCR team Oscaro by Campos Racing, portrait ambiance portrait during the 2018 FIA WTCR World Touring Car cup of Portugal, Vila Real from june 22 to 24 - Photo Francois Flamand / DPPI

Neskutočný výsledok! Mladý slovenský pretekár Maťo Homola zvíťazil v druhých pretekoch víkendu v Portugalsku, v tých záverečných získal fantastické 5. miesto!
Slovenskému jazdcovi trať neskutočne sadla a dokázal stále jazdiť výborné časy. V predposlednom kole išiel do Jokera aj Muller a slovenský pretekár ho veľmi tesne obehol pri návrate na trať a dokázal udržať 1. miesto až do konca.

Po pretekoch neskrýval obrovskú radosť: “Toto je ten najkrajší pocit. Dokázal som zvíťaziť v takto nabitom štartovnom poli, poraziť aktuálneho vedúceho jazdca šampionátu a navyše niekoľkonásobného majstra sveta, Yvana Mullera.“

Čas na oslavy bol však minimálny, v zápätí boli na programe ostatné preteky víkendu, do ktorých štartoval Maťo Homola z 8. miesta. Fantastický štart znamenal okamžitý zisk dvoch miest a posun na 6. miesto a čoskoro aj na piatu priečku. Žiadna veľká dráma sa nekonala, dvakrát sa na trati zjavilo neutralizačné vozidlo. Prvých 8 pretekárov si nechávalo Joker Lap do posledných chvíľ, no vďaka výjazdu safety caru na trať 2 kolá pred koncom ho všetci, s výnimkou Bjorka (Hyundai), ktorý ho absolvoval hneď na začiatku všetci prešli Joker vo vláčiku a Maťovi sa tesne podarilo ubrániť 5. miesto.

Toto bol asi najnáročnejší pretekársky víkend, aký som kedy zažil. Včera som mal v kvalifikácii skutočne pocit, že nič horšie sa mi už nemôže stať a potom prišla radosť z umiestnenia, kedy som skončil na 12. mieste. Vedel som, že mám na viac. To sa dnes ukázalo. Najprv výborný výsledok v kvalifikácii, kedy som sa prvýkrát tento rok prebojoval do Q2, potom fantastické vytúžené víťazstvo a nakoniec krásne 5. miesto. Je to sen. Verím, že toto fanúšikov navnadí a prídu ma hromadne podporiť na SLOVAKIA RING, už druhý júlový víkend!„, povedal po pretekoch Maťo Homola.

Najbližšie navštívi seriál svetového pohára cestovných vozidiel WTCR Slovensko a okruh Slovakia Ring, na ktorom sa predstaví spoločne s Majstrovstvami Európy ťahačov. 

Kalendár svetového pohára FIA WTCR 2018:

08. 4.   | Maroko, Circuit Mouley El Hassan
29. 4.   | Maďarsko, Hungaroring
12. 5.   | Nemecko, Nürburgring Nordschleife
21. 5.   | Holandsko, Circuit Zandvoort
24. 6.   | Portugalsko, Vila Real
14. 7.   | Slovensko, SLOVAKIA RING
30. 9.   | Čína, Ningbo International Circuit
07. 10. | Čína, Wuhan International Circuit
28. 10. | Japonsko, Suzuka Circuit
18. 11. | Macau, Guia Circuit