Megaosvieženie: Skúste VIDEOrecepty na limonády od majstra sveta!

Majster sveta v príprave nealko koktejlov z roku 2011 Peter „Pedro“ Pravotiak sa s nami podelil o recepty na neprekonateľné drinky, stvorené na horúce letné dni. Pustite sa do nich spolu s ním!

Letné teplo priam nabáda na experimentovanie s pitným režimom. Cenu o najosviežujúcejší nápoj neprekonateľne vyhráva obyčajná pitná voda z vodovodu, no ak do nej pridáte bublinky, jej prvenstvo je už otázne. Pokiaľ ešte nemáte doma SodaStream, bude pre vás zaujímavá informácia, že jeho kúpou ušetríte značnú časť z rozpočtu, vynaloženého na nakupovanie vody v plastových fľašiach. Jeden liter sódy vás so SodaStreamom totiž vyjde iba na 0,9 – 0,13 €, podľa toho, či bude vaša sóda jemne, stredne alebo intenzívne perlivá. A čo je doma, to sa počíta  – prístroj teda využijú všetci členovia rodiny, pretože sódu proste milujeme a radi si ju doprajeme.

A to nehovoríme o neblahom vplyve jednorazových plastových fliaš na životné prostredie a o vašom čase a námahe, vynaložených na prinesenie zásob perlivej vody z obchodu domov. Veď aj o tom sa dozviete od nášho mimoriadne úspešného barmana „Pedra“ Petra Pravotiaka.

Vo videu vám dá overené recepty na bazalkovo-zázvorovú limonádu, ktorá dobre padne po ťažšom jedle napríklad na grilovačke.  Melónové perlivé bowle zas budú milovať hlavne deti – servíruje sa totiž priamo v melóne, odkiaľ sa pije slamkami. Uhorkovo-maracujová limonáda vás nabije energiou, mätovo-melónová zaženie chuť na sladké a všetky dokonale osviežia. A ak by ste boli stále smädní, recepty na domáce koktejly nájdete aj na https://www.sodastream.sk/aktivity