Miro Konôpka na najvyššom stupienku v GT Open na Paul Ricarde

Automobilový pretekár Miro Konôpka má za sebou turbulentný víkend . V rámci 2. kola seriálu International GT Open odštartoval spolu s Lotyšom Konstantinsom Calkom v Lamborghini Huracán GT3 na juhu Francúzska na okruhu F1 Paul Ricard. Náročná trať ponúkla dve veľmi dramatické jazdy. Slovenský tím ARC Bratislava sa postavil na najvyšší stupienok v triede AM v nedeľňajších druhých pretekoch víkendu.

V prvej jazde v sobotu to bolo takisto dobre rozbehnuté. Miro Konôpka odštartoval do pretekov a po približne polhodine odovzdal v boxoch Lamborghini do rúk mladému Lotyšovi na štvrtom mieste. Ten sa postupne doťahoval na súperov s plánom dostať sa na stupne víťazov, no asi 15 minút pred koncom urobil chybu, dostal šmyk a prepadol sa na posledné miesto. Po stíhacej jazde napokon získal ešte jedno miesto a ARC Bratislava klasifikovali na 5. mieste v kategórii AM.

V nedeľu štartoval Konstantins Calko z 2. miesta v triede AM. Po výbornom štarte krúžil na prvom mieste v kategórii AM a po vyše polhodine zamieril do boxov. Mechanici ARC Bratislava odviedli tentoraz skvelú prácu a Konôpka vyšiel z boxov takisto na 1. priečke. No musel sa húževnato brániť celých záverečných 25 minút hodinových pretekov pred rakúskym Mercedesom AMG posádky Konrad-Hrachowina. Napokon sa mu to podarilo a slovensko-lotyšská posádka sa postavila na stupeň najvyšší. Tretími v poradí boli Brazílčania Basso-Marques na BMW M6 GT3.

Bol to náročný víkend, ale napokon so šťastným koncom,“ povedal Miro Konôpka. „V sobotu sme to mali takisto dobre rozbehnuté, boli sme druhí, no po Kosovej chybe sme skončili až piati. No v nedeľu sme si všetko vynahradili. Bolo to tesné, celý čas som odrážal útoky Hrachowinu, ale darilo sa mi to, Alex sa mi vozil celý čas na zadnom nárazníku, hlavne na rovine bol Mercedes veľmi rýchly. Posledné kolá som zajazdil svoje najrýchlejšie časy z celého víkendu. Som veľmi rád, že sa nám podarilo vyhrať, získali sme tento víkend slušné body do hodnotenia triedy. Auto perfektne fungovalo, za čo sa chcem poďakovať mojim chlapcom z tímu. Už sa teším do Spa, kde sa pokúsime nadviazať na tento výsledok.“
Tretie kolo International GT Open sa pôjde v Belgicku na okruhu Spa-Francorchamps 9. a 10. júna 2018. Miro Konôpka s Kontantinsom Calkom figurujú po dvoch podujatiach zo ziskom 12 bodov na 2. mieste v triede AM.