PRIM ORLÍK ANTHROPOID – Pocta statočnosti československých parašutistov

Český výrobca hodiniek tradičnej značky PRIM, pripravil výnimočnú limitovanú edíciu náramkových hodiniek PRIM ORLÍK ANTHROPOID. Edícia obmedzená len na 75 kusov je určené pre tých, ktorí oceňujú a obdivujú statočnosť aj obete československých parašutistov, rovnako ako tých, ktorí prispeli k splneniu ich misie.

Nové hodinky samozrejme zaujmú všetkých, pre ktorých je model Orlík súčasťou hodinárskej histórie, ale aj zberateľov a záujemcov o originálne limitované edície autentických českých hodiniek PRIM.

Limitovaná edícia PRIM ORLÍK ANTHROPOID vychádza z pôvodného ikonického modelu Orlík, vytvoreného v novomestskej továrni na zákazku Československej armády na počiatku 60. rokov. Pre hodinky z limitovanej edície vytvoril konštrukčný tím spoločnosti ELTON hodinárska nový mechanický strojček, kaliber 103 s mimostrednou sekundovou ručičkou – práve tá bola charakteristická pre originálny model. Odkaz na prvé armádne československé hodinky je zrejmý aj v detailoch designu púzdra, ako je absencia dátumovky alebo nahradenie číselného indexu na pozícii „6“ mimostrednou sekundovou ručičkou.

Púzdro z nerezovej ocele je kalené špeciálnym tepelne chemickým procesom, ktorý zvýši tvrdosť ocele minimálne štyrikrát a zároveň zlepší antikorózne vlastnosti materiálu.
Zadné veko hodiniek zdobí štylizovaný znak československých parašutistov za II. svetovej vojny a samozrejme taktiež poradové číslo limitovanej edície 001 – 075. Na boku púzdra je frézovaný nápis ANTHROPOID.

Rovnako ako ostatné limitované edície, je taktiež táto výnimočná aj špeciálne navrhnutým a vyrobeným balením. V prípade ORLÍKU ANTHROPOID má podobu plátenej kapsy podľa vojenského vzoru. V drevenej krabici s unikátnou potlačou, vytvorenej len pre túto príležitosť je navyše k hodinkám priložený aj nôž Commandos značky Mikov, ktorý je signovaný rovnakým poradovým číslom ako zadné veko hodiniek.