Mobilný zvuk: toto sú tie najlepšie bluetoothové reproduktory

Ešte nikdy nebolo ľahšie, vychutnávať si kvalitný zvuk mimo svojho domova. Výber spomedzi prenosných bluetoothových reproduktorov je skutočne široký a pomerne náročný. My sa vám vašu voľbu pokúsime uľahčiť. Nech sa páči – toto sú tie najlepšie bezkáblové „repráky“ tohto leta…

 

B&O PLAY P2

Pokiaľ už máte v rámci prenosných reproduktoroch dosť krikľavých farieb aj maskáčových kamufláží, odporúčame vám siahnuť po dizajnérskom modeli P2 od značky  B&O Play. Je robustný, vode aj prachu odolný. Prístroj veľký asi ako dlaň váži len 275 gramov. Ovláda sa mimoriadne jednoducho – stačí ním zatriasť a už hrá ďalšia pesnička. Cena: 169 eur, dostupný v čiernej  farbe, Sand Stone a Royal Blau. Za doplatok 39 eur dostanete aj štýlový kožený obal.

 

VIFA COPENHAGEN

Pokiaľ túžite po skutočne čistom dizajne, vždy sa oplatí upriamiť svoj pohľad na sever. To isté platí aj pre reproduktory: Vifa je značka z Dánska, ktorá svoj názor na dizajn jasne prenáša aj na svoje prenosné reproduktory. Model Copenhagen je s hmotnosťou 4,65 kilogramu síce o čosi ťažší, ale o to lepšie hrá. Jeho cena zodpovedá použitým materiálom a kvalite spracovania: 549 eur.

 

BOSE SOUNDLINK REVOLVE / REVOLVE PLUS

Séria Soundlink prešla renováciou, ktorej výsledkom je nový kužeľovitý dizajn. Ale najmä zvukový zážitok – tieto reproduktory totiž ponúkajú 360 stupňový zážitok. Je celkom jedno kde sedíte, všade si užívate rovnakú kvalitu zvuku. Ak chcete zmeniť mono na stereo, stačí navzájom prepojiť dva reproduktory. V ponuke sú dve rôzne veľkosti – cena: 229 resp. 329 eur.

 

LIBRATONE ZIPP NORDIC BLACK

Pionierom v oblasti „Wireless Speaker“ je značka Libratone – áno, opäť dánska firma. Najnovší model sa volá Zipp Nordic Black. Tento repráčik presviedča s 360 stupňovým zvukom a prepojením Spotify, môžete ho zapojiť aj do svojho systému domáceho kina. Ak túžite po pestrejších farebných kontrastoch, môžete ľahko vymeniť obal vybavený zipsom – odtiaľ pochádza meno Zipp. V ponuke je celkovo osem farieb, cena: 299 eur.

 

HARMAN KARDON ESQUIRE 2

Chcete čosi viac nóbl? Luxusný dotyk prináša repráčik Harman Kardon Esquire 2. Tento model ukrýva až štyri reproduktory, umiestnené v kvalitnom kovovom obale, zadná strana je pokrytá kožou. Model Esquire 2 je vybavený štvoricou mikrofónov, ktoré využijete pri konferenčných hovoroch. Cena: 209 eur, dostupné farby: sivá, čierna a zlatá.

 

MARSHALL KILBURN

Ak ste milovníkom rocku a hľadáte čosi s klasickým nádychom, potom sú tu Hi-Fi produkty značky Marshall presne pre vás. Kultová značka už pár rokov produkuje nielen zosilňovače, ale aj slúchadlá a prenosné reproduktory s vintage vzhľadom legendárnych prístrojov. Model Marshall Kilburn je stereo reproduktor s hmotnosťou tri kilogramy, jeho batéria vydrží až 20 hodín. Cena: 199 eur, farba čierna alebo krémová.

 

POLK SWIMMER DUO

Kompaktnejšie to už hádam ani nejde – meno Polk Swimmer naznačuje, že tieto ako dlaň drobné repráčiky zvládnu aj výlet do bazéna. Ak máte radšej sucho, vďaka flexibilnému pásiku ho môžete upevniť aj na ruksak, alebo bicykel. Pre stereo zážitok odporúčame prepojiť dva prístroje. Cena: 49 eur, v ponuke sú štyri pestré farby.