Retro hračky: staré dobré technické „vychytávky“ s novými technológiami

Narodili ste sa pred „nežnou revolúciou“ v roku 1989? Tak potom sú tieto technologické hračičky určené presne pre vás!

 HMD NOKIA 3310

Legendárny mobilný telefón sa vracia, ibaže v o čosi modernejšej podobe. Čínska firma HDM skutočne prináša model Nokia 3310. Čo to konkrétne znamená? Napríklad 22 hodín telefonovania, až jeden mesiac v režime stand-by, 51 hodín počúvania MP3, alebo aj 39 hodín počúvania rádia! Samozrejme – čo nesmie chýbať? Hadík, alebo obľúbená hra SNAKE! Tento univerzálny mobil dostanete už od leta za skvelú cenu 49 dolárov.

 

BLUB UNO

Ak milujete zosilňovače s elektrónkami, tak potom si určite zamilujete aj tieto stolové hodiny. Ibaže – na odčítanie času sa na ne budete musieť pozerať o čosi dlhšie, než zvyčajne. Kickstarterový projekt Blub jednoducho neponúka klasické ručičky, pod sklenenou kupolou sa totiž ukrývajú číslice od 1 po 10, ktoré postupným rozsvecovaním sa ukazujú čas. Kto však rád občas spomalí svoje rýchle životné tempo, ten by sa mal poponáhľať. Predchodca týchto hodín je totiž už teraz vypredaný, Cena: 349  dolárov.

 

FLOATING RECORDS

Gramofón je gramofón a väčšinou každý vyzerá rovnako. Až na tento. Ďalší kickstarterový projekt s názvom „Floating Record“ sa totiž rozhodol postaviť známy koncept na hlavu, respektíve otočiť ho do vertikály. Že by bolo dôvodom tejto zmeny automatické oprašovanie platní? To netušíme, tento nápad sa však investorom zapáčil až tak, že do tohto projektu namiesto pôvodných 50 000 dolárov už natieklo neuveriteľných 1,4 milióna USD. Exemplár kúpite v USA za 449 dolárov, onedlho by sa mal začať dovážať aj do Európy. Tu však bude stáť o 100 dolárov viac, kvôli nákladom na prepravu.

 

SOLITAIRE CARDS

Asi sa teraz budete pýtať, prečo vám ukazujeme šetrič obrazovky vo forme hry solitér? Nie je ale celkom tak – počítačovú hru, ktoré neodlučiteľne patrila k 90-tym rokov rovnako ako Michael Knight ku svojmu čiernemu Pontiacu TransAm, totiž teraz dostanete ako skutočnú kartovú hru. Čo to znamená? Že naše detstvo je už poriadne dlho preč. Solitér totiž oslavuje tento rok spoločne s OS Windowsom 3.0 svoje 25. narodeniny. Tento kúsok detstva dostanete za 14 dolárov.

 

ELARI CARDPHONE

Nie, toto nie je kalkulačka. Ani žiaden smartfón. Napriek tomu je však celkom chytrý – cardphone od ruského výrobcu menom Elari je mobil vo formáte kreditnej karty. Elari možno využívať ako doplnok vášho smartfónu, ktorý pokojne môže zostať vo vašej taške. Stačí ich len prepojiť cez bluetooth, a hneď môžete začať telefonovať, s týmto len päť milimetrov hrubým prístrojom. Okrem toho nechýba perfektná funkcia pre váš biznis – Micro SIM slot. V zahraničí tak stačí kúpiť domácu SIM kartu a zasunúť. Cena:110 eur.

 

KODAK SUPER 8 kamera

Ak ste vyrástli v 70-tych rokoch, možno si budete pamätať na kamery pre filmy s označením Super 8. Dnes sú cenným zberateľským artiklom a preto sa značka Kodak rozhodla oprášiť ich dávnu slávu a prináša na trh modernejšiu verziu, ktorá zodpovedá dnešnej dobe. Ponúka preto vstup pre USB, ale aj výklopný displej. Tent retro špás však vôbec nie je lacný – cena začína na sume 2 000 dolárov.

 

Gramofón SPINNERETTE

Chcete zažiť poriadnu retro párty? Potom musíte siahnuť po tomto gramofóne od Crosley Radio. Music-box s dizajnom kufríka na spisy má v sebe zabudovaný reproduktor. Kto už dnes potrebuje smartfón, alebo Spotify? Aby sme však neboli celkom „za opicami“, aj tento gramofón disponuje vstupom pre USB, svoje vinylové poklady tak môžete ľahko premeniť na digitálne nahrávky. Jediné obmedzenie: vaša párty sa musí konať blízko elektrickej zástrčky, na baterky totiž tento retro prístroj nefunguje. Cena: 130 dolárov.