Na Sport1 a Sport2 prichádza jedna z najlepších hokejových líg sveta, švédska SHL

Hokejový národ si žiada poriadnu porciu hokeja. Je nám veľkou cťou zaradiť popri našej dlhoročnej stálici KHL, prestížnej pohárovej CHL s českou a slovenskou klubovou účasťou do programu aj jednu z najtradičnejších a najlepších líg na svete, najvyššiu švédsku súťaž SHL.

Okrem gigantického nábytkárskeho reťazca, vysoko bezpečných automobilov či jednej z najpredávanejších hudobných skupín planéty dalo Švédsko svetu tiež skvelý hokej. Frölunda, Färjestad, Djurgården. To sú len niektoré stálice z radov tradičných klubov, ktoré pozná nielen každý hokejový fanúšik, ale nepochybne neuniknú ani pozornosti toho, koho srdce čo len trochu bije pre šport. Švédsky hokej dlhodobo patrí k najlepším na svete. Jasným dôkazom toho sú nedávne úspechy reprezentácie Tre Kronor na vrcholových akciách. Majstrovské tituly z rokov 2017 a 2018  pripomenuli elitnú sezónu 2005/06, v ktorej hokejová reprezentácia zvíťazila na olympijskom turnaji v Turíne a následne triumfovala na svetovom šampionáte v Rige, čím sa stala pre Švédsko historicky najúspešnejšou sezónou. Švédsky hokej sa stabilne drží vo svetovej špičke ako na medzinárodnej, tak aj na klubovej scéne a nič nenasvedčuje tomu, že by sa na danej situácii malo čokoľvek zmeniť.

„Švédska SHL je po KHL suverénne najlepšou hokejovou ligou Európy. Stačí sa len pozrieť na úspechy Frölundu v Lige majstrov, ktorá už dávno nie je len vhodnou prípravou na začiatku sezóny. V súťaži, ktorá naberá na atraktivite a konfrontuje majstrov európskych krajín, dokázal úradujúci švédsky majster získať tri tituly v priebehu posledných piatich rokov,“  hovorí skúsený hokejový komentátor Sport1 a Sport2 Ondřej Voršilka.

Švédsko sa v poslednom desaťročí stalo maximálne dominantným a určujúcim menom v hokejovom svete. Posúďte sami. Erik Karlsson, Victor Hedman, Henrik Lundqvist, Daniel a Henrik Sedinovci, ak pôjdeme ešte hlbšie do histórie, Peter Forsberg či Mats Sundin. Elitné svetové hviezdy, ktoré si podmanili NHL, vzišli z prostredia vrcholovej švédskej súťaže, ku ktorej máte teraz vďaka staniciam Sport1 a Sport2 bližšie.

„Sme radi, že môžeme túto atraktívnu súťaž sprostredkovať aj divákom na Slovensku a v Čechách. Švédsky hokej je rýchly, dynamický, bohatý na súboje, ale aj pekné útočné akcie. Švédske tímy sú komplexne vyspelé a kladú na svojich hráčov tie najvyššie nároky. Vo švédskej lige sa presadia skutočne len tí najlepší, čo atraktivite jednoznačne pomáha,“ dodáva Marcel Mareš, Country Manager AMC Networks International pre Slovensko a Českú republiku.

Hokej do Švédska priniesol na začiatku dvadsiatych rokov minulého storočia americký režisér a vôbec prvý tréner švédskej reprezentácie na olympijských hrách, Raoul Le Mat. Odvtedy švédsky hokej prešiel dlhú cestu neskutočného vývoja až do dnešnej podoby, plnej úspechov a kvality. Švédska liga je oficiálne označovaná za tretiu najlepšiu hokejovú súťaž sveta po NHL a KHL. Diváci sa môžu tešiť aj na výraznú slovenskú a českú stopu, ktorá je v SHL už tradíciou. Veď švédske majstrovské tituly majú vo svojej zbierke napríklad Pavel Patera, Jiří Hrdina, Alexander Salák či Martin Ševc. V súčasnosti pôsobí vo Švédsku štvorica Čechov a jeden Slovák.

Vojtěch Mozík, Färjestad (CZ)
Roman Will, Rögle (CZ)
Roman Horák, Växjö (CZ)
Dominik Furch, Örebro (CZ)
Marek Hrivík, Leksand (SK)

„Dominik Furch prichádza do Örebra po štyroch sezónach v KHL ako jasná jednotka a verím, že nebude mať problém si tento post obhájiť. Podobnú šancu má po kvalitnej sezóne v Liberci aj Roman Will v bránke Rögle. Roman Horák odštartuje vo Växjö druhú sezónu a bude chcieť vylepšiť slušnú bilanciu 33 bodov z tej minulej, špičkový reprezentačný obranca Vojtěch Mozík bude zasa jedným z pilierov defenzívnych radov Färjestadu. Veríme, že slovenskí diváci ocenia výkony svojej hviezdy so skúsenosťami z NHL Mareka Hrivíka v drese nováčika Leksandu,“ bilancuje šéfkomentátor Sport1 a Sport2 Ondřej Voršilka.
Na Sport1 a Sport2 prichádza jedna z najlepších hokejových líg sveta, švédska SHL
Diváci sa môžu v sezóne 2019/2020 tešiť na 110 prenosov s vysoko kvalitným profesionálnym komentárom a to navyše vo veľmi príjemných popoludňajších či podvečerných časoch, na ktoré sú pri sledovaní hokeja na Slovensku a v Česku zvyknutí.

Okrem bohatého hokejového menu v podobe KHL, SHL a CHL televízny program staníc Sport1 a Sport2 ponúka aj prenosy z ďalších atraktívnych športových udalostí a vrcholových súťaží, ako sú Formula1, portugalská najvyššia futbalová súťaž Liga NOS, turecká  Süper Lig, NFL, tenisové turnaje okruhu ATP250, hádzanárska Liga majstrov či vybrané elitné boxerské galavečery.

Zdroj: Michaela I.