Najsilnejšia ŠKODA OCTAVIA RS 245 v predaji už aj na Slovensku

Športový model ŠKODA OCTAVIA RS 245, ktorý mal svetovú premiéru na marcovom Autosalóne v Ženeve, je dostupný už aj na našom trhu. Ponúkne maximálnu rýchlosť 250 km/h a novú uzávierku predného diferenciálu.

Nová ŠKODA OCTAVIA RS 245 má výkon až 180 kW (245 k), čo je o 11 kW (15 k) viac ako mala doteraz najsilnejšia verzia RS 230. Silný motor a inovatívna technika podvozku, vrátane elektrohydraulicky ovládanej uzávierky predného diferenciálu (VAQ), zaručujú skvelý zážitok z jazdy. Motoristi si môžu nový model objednať vo verzii liftback alebo kombi u všetkých autorizovaných predajcov značky ŠKODA na Slovensku.

Liftback zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 6,6 s, kombi za 6,7 ​​s. Mimoriadne pôsobivé sú tiež hodnoty pružného zrýchlenia. Šprint zo 60 na 100 km/h na piatom prevodovom stupni zvláda ŠKODA OCTAVIA RS 245 s manuálnou prevodovkou iba za 6,4 s (OCTAVIA COMBI RS 245: 6,5 s), na zrýchlenie z 80 na 120 km/h stačí iba 6,6 s (OCTAVIA COMBI RS 245: 6,8 s).

Octavia RS 245 s maximálnou rýchlosťou elektronicky obmedzenou na 250 km/h bude dostupná v dvoch karosárskych verziách. Liftback so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou je k dispozícii v cene od 30 020 eur a so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG od 32 020 eur. Verziu kombi si môžu motoristi objednať s príplatkom 850 eur.

V základnej výbave ŠKODA OCTAVIA RS 245 ponúka okrem iného Full LED predné svetlomety, LED hmlové svetlomety a TOP LED zadné svetlá, systém Front Assist doplnený o prediktívnu ochranu chodcov, navigačný systém AMUNDSEN s 8 reproduktormi a rozhraním SmartLink+, online služby na 1 rok s mapami Európy, Bluetooth handsfree s hlasovým ovládaním, ambientné osvetlenie interiéru s možnosťami výberu z desiatich farebných tónov, osvetlenie priestoru pre nohy vpredu i vzadu, dáždnik pod sedadlom spolujazdca, parkovacie senzory vzadu i vpredu, multifunkčný športový volant s vencom potiahnutým perforovanou kožou a integrovanými páčkami radenia pre voliteľnú prevodovku DSG.

Nechýbajú ani elektricky nastaviteľné predné sedadlá – pre vodiča aj s pamäťou nastavení. Charakter automobilu prezrádza nielen športový podvozok so zníženou svetlou výškou – v porovnaní s ostatnými modelmi radu RS je o 14 milimetrov nižšia, ale aj 19-palcové disky XTREME z ľahkej zliatiny, čierny dizajn paket s rámikom prednej masky i vonkajšími krytmi spätných zrkadiel v čiernej lesklej farbe a športové sedadlá so zvýšenými bočnicami a integrovanými hlavovými opierkami a s čalúnením v kombinácii Alcantary a kože.

Samozrejmosťou je maximálna komfortná a bezpečnostná výbava vrátane elektronických asistenčných systémov, ktoré výrazne prekonávajú úroveň bežnú v triede kompaktných automobilov.