Od čoho závisí váš úspech? Inšpirujte sa skúsenejšími

Každý človek má svoju vlastnú hierarchiu potrieb, ktorých postupným uspokojovaním sa dostáva na svoj vysnívaný vrchol. Nie vždy je to ale jedna rovná línia bez prekážok. Tie môžu byť občas aj poriadne veľké a dlho sa s nimi musíte vyrovnať. Na základe toho ale človek často stráca nádej v lepšiu budúcnosť a uchyľuje sa k nesprávnym rozhodnutiam.

Všetko sa dá zvládnuť, pokiaľ máte vieru a samozrejme trochu inšpirácií od skúsenejších ľudí, ktorým sa to podarilo. Jedným z nich môže byť napríklad Richard St. John, ktorý sa desať rokov zaoberal tajomstvom úspechu slávnych osobností. Urobil s nimi viac ako 500 osobných rozhovorov a všetky poznatky sformuloval do jednej knihy. Vy si niektoré z nich môžete prečítať v našom článku.

Milovať je základ úspechu

Cesta na vrchol musí niekde začať. Vzdelanie, výchova a iné hodnoty ľudského kapitálu sa cenia. Ak ste pred nedávnom vypracovali rigoróznu prácu a získali na základe hodnotenia titul, určite to bude jednoduchšie. Ale tak ako v podnikaní, aj v osobnom živote by ste si mali utriediť hodnoty, na základe ktorých sa budete o dosiahnutie tohto maxima snažiť. Ku všetkému potrebujete aj cit. V práci je to možno trochu iné a dá sa tomu povedať aj vášeň. V podstate ale ide o to, aby ste ju mali radi a netrápili sa v nej.

Bez práce nie sú koláče

Stará pravda, ktorá ale vekom na dôležitosti vôbec nestratila svoj význam, práve naopak. A aj pri snahe o úspech sa bez nej nezaobídete. Ak vám ale bude spôsobovať radosť a pocit naplnenia, pôjde to jednoduchšie. Tvrdo pracovať sa ale musí bez ohľadu na charakter práce. Dnes je to v mnohých smeroch omnoho jednoduchšie, pretože máte k dispozícii dobré náplne Canon a iné moderné technologické vychytávky.

Buďte užitoční

Pozrite sa na zoznamy amerických miliardárov a zistíte, že väčšina z nich získala bohatstvo tým, že poskytuje ľuďom konkrétne služby, ktoré aktuálne potrebujú. Bill Gates ponúka softvér, ktorý potrebujeme všetci, Sam Walton poskytuje zľavy v sieti svojich obchodov Wal-Mart. Aj vy si môžete vo svojej práci s dobrými počítacími váhami veľmi dobre zarobiť, nečakajte úspech ale hneď. Dôležité je ľuďom ponúknuť to, čo sa im páči. Verte tomu, že nakoniec vám za svoje služby zaplatia ešte viac.

Nestagnujte

Počítače a mobily sa každý jeden deň aktualizujú. Všetko naokolo sa prispôsobuje meniacim sa podmienkam. Tempo rastu inovácií je obrovské a vy sa mu musíte prispôsobiť tiež. Vzdelávanie, kurzy a školenia. To je len základ, ktorý by mal byť vašou dobrovoľnou snahou v lepšiu budúcnosť. Venujte týmto faktom náležitú pozornosť a uvidíte, že sa vám bude dariť. S prípadnej chyby sa poučte a nenechajte sa položiť na zem. Uvidíte, že to funguje.