Pivá z hurbanovského pivovaru získali tri ocenenia

Tradičná degustačná súťaž Slovenská pivná korunka 2023 spoznala svojich víťazov. Zo 16. ročníka podujatia si odniesli ocenenia aj značky Corgoň 10%, Zlatý Bažant 12% a Zlatý Bažant Tmavé, ktoré získali spolu tri pivné korunky. V kategórii Osobnosť slovenského pivovarníctva a sladovníctva bola za významný prínos v odvetví ocenená Andrea Cseriová, manažérka výroby a kvality piva.

 

Odborná porota Slovenskej pivnej korunky hodnotila takmer 170 súťažiacich pív v dvanástich kategóriách. V 16. ročníku súperilo o ocenenia až 36 pivovarov, čo je historicky najvyšší počet zapojených pivovarov od vzniku súťaže v roku 2006. Ocenené boli aj pivá z hurbanovského pivovaru.

 

Zabodovať sa podarilo pivu Zlatý Bažant Tmavé v kategórii Tmavé a polotmavé filtrované pivá so ziskom striebornej pivnej korunky. V kategórii na Slovensku obľúbených svetlých ležiakov – Svetlé pivá filtrované (extrakt v pôvodnej mladine do 10 %) získal bronzovú pivnú korunkou Corgoň 10% . Rovnako na bronzovej priečke sa umiestnil aj Zlatý Bažant 12%  v kategórii Svetlé pivá filtrované (extrakt v pôvodnej mladine do 12 %).

Andrea Cseriová, manažérka výroby a kvality piva.

Záver slávnostného večera 16. ročníka Slovenskej pivnej korunky už tradične patril oceneniu za dlhoročný profesionálny prínos pivovarníctvu a sladovníctvu na Slovensku. Ocenenie Osobnosť v oblasti pivovarníctva získala Andrea Cseriová, manažérka výroby a kvality piva v spoločnosti Heineken Slovensko.

Podujatie bude pokračovať festivalom Slovenskej pivnej korunky 2023, ktorý sa uskutoční 26.- 27. mája 2023 na bratislavskej Kuchajde.


Zdroj:
Marta T.