Plánujete výlet do hôr? Na tieto veci dnes nesmiete zabúdať!

Okrem krás a originálnej atmosféry, dokáže byť niekedy príroda aj zradná, čo znamená, že je vždy lepšie, ak sa na všetky pobyty v nej dôkladne pripravíte.

V živote to funguje tak, že človek je napojený na prírodu, no potrebuje pre svoj pokoj a pohodlie aj svoj osobný priestor. Nutnosť tieto dve veci vyvážiť je niekedy pomerne silná, a preto sa okrem vylihovania pred televíziou na pohodlnom gauči, vyberáme aj na rôzne výlety a treking do prírody. Okrem krás a originálnej atmosféry, dokáže byť niekedy príroda aj zradná, čo znamená, že je vždy lepšie, ak sa na všetky pobyty v nej dôkladne pripravíte.

 

Tekutiny sú základ
Vždy a všade! O tom, že je pitný režim naozaj dôležitý sa hovorí na každom jednom kroku, ale málo ľudí si to uvedomuje. O ich nedostatku v tele zisťujeme až s príchodom nevoľnosti a únavy, kedy je už na záchranu celej situácie dosť neskoro. Vstup do prírody môže byť navyše dosť komplikovaný, pretože terén je špecifický a pomerne často náročný. Tekutinu potrebovať budete určite, a aby ste nemuseli piť len čistú vodu, pripravte si čaj.

Lahodný nápoj s viac ako 130 ročnou tradíciou, ktorý poteší nielen vaše zmysly a chuťové bunky, ale vám  dodá potrebnú energiu a telu chýbajúce tekutiny.

 

Poslúžia vám poľovnícke potreby
Nemusíte byť ani poľovníkom, aby ste sa presvedčili o tom, ako dobre sa dajú v tomto teréne využiť niektoré moderné poľovnícke potreby. Kvalitné svietidlo, s ktorým si v prítmí hustých lesov posvietite na cestu. Špeciálny nôž, obuv alebo ďalekohľad. S tým všetkým sa na trekingu alebo obyčajnom pobyte v prírode určite nestratíte.

 

Trekingové palice a možno aj krmivo pre psov
Ak už hovoríme o vhodnej výbave, aj skladacie trekingové palice sa určite zídu. Podporíte svoje telo, rovnováhu a zaťaženie kĺbov a kolien. Bude sa vám pri výstupe lepšie dýchať a samozrejme aj kráčať. Výhodou je, že sú skladacie – teleskopické, vďaka čomu ich jednoducho vložíte aj do batoha.

No a na záver nezabudnite ani na svojich domácich miláčikov. Chutné krmivo pre psov je pred dôležitým výstupom do hôr dôležité, pretože aj štvornohí miláčikovia potrebujú pre svoje fungovanie dostatok energie, vitamínov a iných dôležitých živín.

Zdroj: Ľuboš J.