Posielate vianočné darčeky poštou? Nenechávajte nič na náhodu!

balíky

Hoci môže  niekto posielanie darčekov poštou považovať za neosobné, stále sa nájdu takí, čo na tento prejav náklonnosti nedajú dopustiť. Spolu s rozmachom online nákupov majú však prepravné spoločnosti v tomto hektickom období čo robiť, a tak neradno nechávať poslanie na poslednú chvíľu.

Darček pošlite včas
Hlavná zásada ako zabezpečiť, aby balíček dorazil ešte pred Vianocami, je nenechávať jeho odoslanie na poslednú chvíľu. Tento rok vychádza Štedrý deň na sobotu, a tak odporúčame odoslať balíček najneskôr týždeň vopred, tzn. v piatok 16. decembra. S tým je spojený aj skorý nákup darčekov, s ktorým začnite čo najskôr. Aspoň sa vyhnete tlačeniciam v obchoddoch.

Vyberte kvalitného prepravcu
V súčasnosti si prepravcu môžete vybrať. Je ich dosť. Zaujímajte sa o rýchlosť dodania a aké ponuky poistenia balíka prepravca ponúka. Ak totiž posielate drahší balík, poistiť si zásielku nie je od veci. Napovedať môžu online recenzie, ktorými zákazníci väčšinou nešetria.

Zabudnite na nekvalitný obal
Darček môžete síce zabaliť do všeličoho a prelepiť páskou, ide o to, čo posielate. Určite by ste nemali stiahnuť po škatuli od banánov, riskujete, že obsah nedorazí kompletný. Na menšie veci si môžete väčšinou priamo na pobočke prepravnej spoločnosti kúpiť rôzne bublinkové obálky, na väčšie však využite pevné škatule. Aj tie sú v ponuke, stačí si vybrať. V pevnom obale budete mať istotu, že zásielka bude po doručení vyzerať rovnako ako pred ním. Vyberať tiež môžete aj z rôznych ozdobných škatúľ, ale tie musíme ešte obaliť papierom, pretože cestou by sa zrejme poškodili a efekt by  sa nekonal.

Zásielky do zahraničia
Ak posielate darček do zahraničia, a to najmä do krajín, kde sa platí clo, posielanie má svoje zásady. Hlavná je – rozpísať naozaj všetko, čo balík obsahuje, na čo je určený a aká je jeho hodnota. Rôzne krajiny majú rôzne pravidlá, a tak sa môže stať, že aj cez napriek snahe zostane balíček na colnici v cieľovej destinácii a bude treba doplatiť ďalšie poplatky. Adresát by o tomto kroku ale mal byť informovaný. Toto všetko môže proces doručenia darčeku nepríjemne predĺžiť, preto pravidlo včasného poslania platí dvojnásobne.

Zdroj: Kristína B.