Pretekársky stroj od Tissot

Presne na začiatok novej sezóny Moto GP pripravila značka Tissot špeciálny model T-race s motocyklovou tématikou.

Švajčiarsky výrobca hodiniek sa už 15 rokov venuje oficiálnym časomieram pre kráľovskú triedu motocyklového športu a je partnerom Moto GP. Už v nedeľu 20. marca odštartujú Majstrovstvá sveta v Katare a Tissot pri tejto príležitosti predstavuje svoj nový mode „T-Race MotoGP Automatic Limited Edition 2016„.

Na 3 333 kusov limitovaná edícia sa bude dodávať v jedinečnom zberateľskom puzdre so vzhľadom motocyklovej prilby. Okolité pohľady budú tieto športové „motocyklové“ hodinky priťahovať svojim oceľovým puzdrom s priemerom 45 milimetrov s kombinovaným čiernym povrchom PVD vo forme brzdového kotúča. Na číselníku týchto chronografov zasa nájdete karbón – ľahký materiál hojne používaný u pretekárskych strojov. Syntetický čierno-červený remienok, s vnútorným profilom pneumatiky, je o puzdro hodiniek pripevnený dvojicou masívnych skrutiek, pripomínajúcich zadné upevnenie kolies na motocykli.

O presný chod týchto výnimočných hodiniek sa stará švajčiarsky strojček ETA C01.211 s automatickým náťahom. Bez „natankovania“ dokáže bežať až 46 rešpektuhodných hodín. Aby ste si mohli tento motor, s rotorom v tvare kolesa motorky, dokonale vychutnať, majú hodinky priehľadné sklenené dno. Rekordná sa nám zdá aj suma 1 240 eur, ktorá rozhodne nie je ako z extrémne drahého sveta špičkových pretekárskych motocyklov.