Prichádza najsilnejší Autosalón uplynulej dekády!

Horúce novinky, slovenské výstavné premiéry, dlhoočakávané kúsky a k tomu skvelú automobilovú šou do hlavného mesta prináša najprestížnejšia automobilová udalosť nielen na Slovensku, ale i v strednej Európe. Bratislavský Autosalón bude tento rok ešte väčší a nablýskanejší, a to aj vďaka ďalším značkám, ktoré pribudli do zoznamu. Tento rok ich 41, čo na ploche 40 000 m2 sľubuje komplexnú a bohatú ponuku. V rámci nej sa návštevníci môžu tešiť na veľké množstvo slovenských výstavných premiér, z ktorých viaceré do Bratislavy vďaka skvelému načasovaniu smerujú priamo z prestížneho ženevského autosalónu.

 Vystavujúce značky

Návštevníci sa bez pochýb môžu tešiť na najsilnejší ročník uplynulej dekády. V porovnaní s minulým rokom, ktorý zaznamenal obrovský úspech, je Autosalón bohatší o ďalšie značky ako Mini, Mitsubishi, Lada, Mahindra, Tesla či Volvo. Exkluzívny mix prináša offroady, SUV, hatchbacky, kupé, sedany, limuzíny, kabriolety a ďalšie typy vozidiel vo všetkých cenových kategóriách od širšie prístupných až po najluxusnejšie automobily za stovky tisíc eur.

Zoznam značiek: Aston Martin, Audi, Bentley, Bmw, Cadillac, Citroёn, Corvette, Dacia, DS, Ferrari, Fiat, Fiat Professional, Ford, Honda, Hyundai, Iveco, Jaguar, Jeep, Kaipan, Kia, Lamborghini, Lada, Land Rover, Mahindra, Mazda, Mercedes-Benz, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Range Rover, Renault,  Rolls Royce, Smart, Suzuki, Škoda, Tesla, VW, Volvo

 Slovenské výstavné premiéry

 Milovníci áut sa rozhodne budú mať načo pozerať! Autosalón predstaví viac ako 60 slovenských výstavných premiér. Ich zoznam si môžete pozrieť tu: http://www.incheba.sk/vystavy/autosalon-9979/zoznam-znaciek-a-vystavnych-premier.html?page_id=11739

 Exclusive Salon plný luxusu

 Neprehliadnuteľný dizajn, extrémne výkony motorov a všadeprítomný luxus. Také vlastnosti majú automobily predstavené v špecializovanej sekcii luxusných tovarov a služieb Exclusive Salon. Ten prináša nielen reprezentatívne limuzíny, ale aj športové autá so stovkami koní pod kapotou. Pozornosť automobilových nadšencov si určite vyslúžia modely značky Rolls Royce – Wraith a Ghost Series II; Aston Martin; ale aj exkluzívne automobily značiek Lamborghini a Bentley.

Ďalšie novinky

 Bez kvalitného paliva je aj to najkrajšie a najvýkonnejšie auto len na pozeranie. Aj preto je hlavným partnerom aktuálneho ročníka Autosalónu sieť čerpacích staníc OMV. V expozícii OMV si návštevníci budú môcť na vlastnej koži vyskúšať burácanie motorov a vysokooktánovú zábavu. Pretekársky simulátor pre náročných preverí šoférske schopnosti každého, kto naberie odvahu pustiť sa aspoň virtuálne do zdolávania náročného terénu. Po náročnom výkone budú môcť návštevníci načerpať nové sily vo VIVA kútiku, kde na nich bude čakať sladké občerstvenie a výborná káva.

Spoločnosť Probugas bude na Autosalóne pre zmenu prezentovať výhody LPG pohonu pre autá. Ozdobou expozície bude raritné auto Kaipan 14 z najmenšej českej automobilky Kaipan doplnené o LPG pohon.

Keďže na cestách je mimoriadne dôležitá bezpečnosť, hlavným mediálnym partnerom Autosalónu je RTVS a dopravné spravodajstvo Zelená vlna. Návštevníci sa na Autosalóne budú môcť stretnúť s redaktormi dopravného servisu a relácie Pozor, zákruta!

Sprievodný program

 Autosalón okrem komplexnej prehliadky automobilov prináša aj skvelý sprievodný program. Návštevníci si budú môcť vyskúšať, ako sa správajú jednotlivé vozidlá na ceste počas testovacích jázd, tento rok na vozidlách značiek Citroёn, Fiat, Hyundai, Mini, Nissan, Opel, Peugeot, Renault a Volvo. Z odborných podujatí sa uskutoční kuriérsky test úžitkových automobilov a vyhlásenie výsledkov súťaže Autoopravár junior 2016. Okrem nových áut sa návštevníci môžu tešiť aj na expozície veteránov a v úplne novom šate sa budú konať crash testy.

Autosalón bude otvorený od 19. do 24. apríla. Prvý deň je vyhradený pre novinárov. Vstupenky sú žrebovateľné o hodnotné ceny – prenájom BMW X1 na 6 mesiacov od Group M, prenájom Mini Clubman na 3 mesiace od Auto Palace Bratislava a palivovú kartu OMV Value Card v hodnote 1 500 eur od OMV Slovensko.