Psie pamlsky ako odmena za dobré správanie aj pomôcka pri psom výcviku

Zdroj obrázku: PisutKP / Shutterstock.com

Radíte sa medzi hrdých psích majiteľov a chcete svojho chlpáča čas od času odmeniť nejakou lahôdkou za vzorné správanie, podarený trik alebo ju využiť ako pozitívnu motiváciu pri výcviku? Zásobte sa tými najobľúbenejšími psími maškrtami. Ktoré sú to?

 

Najlepšia odmena sú chutné psie pamlsky

Chutné pamlsky pre psov fungujú ako najlepšia odmena aj motivácia. Niektoré z nich sú prospešné pre zdravý psí chrup, iné posilňujú psiu imunitu, ale všetky majú jedno spoločné – psíkovia sa po nich môžu utĺcť. Stačí teda nakúpiť rôzne druhy pamlskov, zistiť, ktoré vášmu psovi chutia najviac a pravidelne ich striedať. Ak by po každom podarenom triku dostával psík tú istú odmenu, čoskoro by sa jej prejedol.

 

Hračky s pamlskami vašich psích miláčikov zabavia

Trávi váš pes dlhé hodiny sám doma, zatiaľ čo vy ste v práci a chcete, aby tento čas netrávil iba polihovaním na gauči? Doprajte mu zábavu, ktorá ho len tak neomrzí. Obľúbenou hračkou, s ktorou môžete nechať psíka doma samotného, ktoré sú plniace. Pamlsky do nich jednoducho schováte a pes sa k nim bude musieť dostať sám.

 

Do výcviku zahrňte aj psie granule

Keď sme sa zmienili o striedaní rôznych maškŕt, môžete počas výcviku použiť aj bežné granule. Spojte ich napríklad so psími rituálmi a pred odchodom do práce nachystajte psovi hračku s pamlskami a pridajte aj niekoľko granúl. Aby ste psie pamlsky aj ďalšie krmivo mali vždy po ruke, nakúpte si granule pre psov v akcii do zásoby.

Odmeňujte svojho psíka za každý podarený trik aj za dobré správanie. Tieto maškrty využívajte ako motiváciu, ale tiež ich používajte ako súčasť rituálov. Pred každým odchodom do práce dajte psíkovi pamlsky, kúpte mu aj plniacu hračku, s ktorou si vystačí úplne sám a naučte ho, že váš odchod je spojený s chutnou maškrtou. Tak bude váš chlpáč vaše odchody ľahšie znášať.

Zdroj obrázku: PisutKP / Shutterstock.com
Zdroj: Marián L.