Raper Rytmus pripravil pre fanúšikov originálnu premiéru klipu – na 10-tisícoch NFT.

Raper Patrik Rytmus Vrbovský stále posúva hranice! Vydáva špeciálnu zberateľskú edíciu v digitálnej podobe, ktorá mapuje kľúčové míľniky jeho života a tvorby. Ako priaznivec nových technológií sa spojil s platformou Rull a pre fanúšikov pripravil unikátnu premiéru videoklipu. Stáva sa tak prvým hudobníkom na Slovensku a v Česku, ktorý ponúka komplexný zážitok z NFT.

 

Obsah unikátneho videoklipu je rozdelený do 10-tisíc NFT, ktoré dostanú najrýchlejší fanúšikovia ako darček. Keď si stiahnu všetky časti, získajú držitelia jednotlivých digitálnych artefaktov prístup na exkluzívnu premiéru. Rapová legenda Rytmus tak potvrdzuje povesť neustáleho posúvania hraníc a možností v hudobnom priemysle.

„Vždy sa snažím mať náskok. Ak chce byť umelec úspešný, musí vedieť správne využívať nové trendy. Mnohé z najväčších mien v rape už vstúpili do virtuálneho sveta NFT. Páči sa mi najmä dôraz na originalitu a jedinečnosť vlastníctva. Okrem toho technológia prináša fanúšikom nový rozmer zážitku. Možno sa tak stanete spoluautorom na mojom ďalšom albume,“ prezrádza Rytmus jeden z momentov vstupu do súťaže.

Platforma Rull je v Českej republike jedným z priekopníkov v oblasti využívania nových technológií a nástrojov na blockchaine. Po spolupráci s európskou organizáciou MMA OKTAGON a slovenskou Fight Night Challenge vstupuje aj do hudobného sveta.

„Prostredníctvom Rullu otvárame novú kapitolu interaktívnej komunikácie, ktorá odmeňuje vernú komunitu a vytvára nový vzťah ku klubom, organizáciám, umelcom a produktom. Po bojových športoch vstupujeme do hudobného sveta. Rytmusom sa to len začína,“ potvrdzuje Zdeněk Vacek, zakladateľ technologickej spoločnosti Payment4U, ktorá vyvinula platformu Rull.

Platforma predstaví fanúšikom digitálne artefakty, virtuálne múzeum a mnoho ďalších možností, aby sa k Rytmusovi mohli priblížiť tak ako nikdy predtým. Odštartuje to premiéra videoklipu, ktorý je rozdelený na 10-tisíc NFT, fanúšikovia si ho môžu stiahnuť zadarmo, a po stiahnutí všetkých častí na ňu získajú exkluzívny prístup. „Stanú sa vlastne jeho spoluproducentmi,“ dodáva Zdeněk Vacek.

Okrem nového videoklipu bude spolupráca Rytmusa s Rull pokračovať aj vo vydaní špeciálnej edície zberateľských predmetov mapujúcich jedinečné momenty raperovej kariéry, VIP zážitky s ním, aj unikátne zabezpečenú účasť na nakrúcaniach a štúdiových nahrávaniach.

„Pri zberateľských kolekciách NFT hrá najväčšiu úlohu jedinečnosť digitálneho produktu. Už nejde len o to, ako vec vyzerá. Ide o to, akými benefitmi dokáže odmeniť používateľov za ich oddanosť a aktivitu. Preto sme navrhli vizuálny štýl a zážitky s Rytmusom tak, aby boli jedinečné v každom ohľade,“ predstavuje koncept spoluzakladateľ dizajnérskeho a brandingového štúdia NMDS Martin Kermes.

Rull je vlastne kryptopeňaženka v mobile, ktorá ľuďom umožňuje naplno využiť potenciál najznámejších kryptomien na svete. Ide o webovú platformu, ktorá priamo spája značky, tvorcov a používateľov.

„Vždy ma zaujímali ľudia a značky, ktoré rúcajú normy. A Rytmus rúca normy úplne majstrovsky. V Českej republike a na Slovensku jedinečným spôsobom spája svoju hudbu a biznis. Provokuje, ale aj vzdeláva. Vie, ako sa dobre predáva, najmä sám seba. Som veľmi rád, že môžeme priviesť do Rullu takého umelca a podnikateľa,“ uzatvára Martin Kermes.
Viac informácií o Rull nájdete na www.rull.app

Zdroj: Nora K.