Reklamné nosiče Škoda začnú písať nový príbeh pomoci ľuďom v núdzi

Použité reklamné nosiče značky Škoda začnú čoskoro písať svoj nový príbeh ako módne či praktické doplnky. Bannery, vlajky alebo stany sa tak v súlade s firemnou stratégiou Green Future, ktorá je súčasťou Next Level – Škoda Strategy 2030, v rukách ľudí v náročných životných situáciách premenia na tašky, vrecká prípadne puzdrá na okuliare.

 

S klientmi pracuje nezisková organizácia Dorka, vďaka ktorej môžu títo ľudia nájsť zmysluplnú prácu, pravidelný príjem, ale aj získať sebavedomie a pocit sebarealizácie. Touto spoluprácou nadväzuje ŠKODA AUTO Slovensko na svoju pravidelnú podporu sociálnych skupín v náročnom či rizikovom prostredí. Zároveň tak v súlade so svojou stratégiou prispieva k ekologickému využitiu nepotrebného materiálu.

 

Rok 2023 predstavuje pre značku Škoda veľké zmeny. Na programe je premiéra viacerých nových modelov, zároveň prichádza s novou komunikačnou stratégiou a v neposlednom rade je tu čerstvá zmena loga, korporátnej identity a vizuálnych prvkov, ktorá so sebou prináša aj otázku, ako využiť reklamné nosiče s predchádzajúcim logom.

Z potreby obmeny reklamných predmetov sa v spolupráci s nadáciou DEDO zrodil projekt Škoda #UpCycling, vďaka ktorému začnú písať reklamné predmety Škoda, ktoré boli vyradené z aktívneho používania, nový príbeh s dôrazom na pomoc planéte. A nielen to – myslelo sa aj na spoločenský rozmer.

Nadácia DEDO prináša na Slovensko sociálne inovácie a pracuje s ľuďmi v náročných životných situáciách už viac ako 25 rokov. Zariadenia a organizácie po celom Slovensku prijímajú a pracujú s rodinami s cieľom postaviť sa späť na vlastné nohy. Veľkú časť klientov však tvoria práve rodiny s deťmi, pre ktoré je práca nielen zdrojom finančných príjmov, ale aj stability, zmysluplnosti či sebavedomia. Ľudia v projekte Dorka Bags takto šijú napríklad z použitých reklamných bannerov tašky a iné fashion doplnky.

„Vďaka tejto spolupráci dokážu naše reklamné nosiče pomôcť hneď niekoľkonásobne. Okrem práce, ktorú už urobili, prispejú aj k tomu, aby mohli ľudia v ťažkej životnej situácii naštartovať ďalšiu etapu svojho života. Zároveň životný cyklus bannerov, stanov či vlajok pokračuje, vďaka čomu sme mohli prispieť k znižovaniu množstva odpadu pri rebrandingu značky,“ hovorí Roman Rajtár, vedúci marketingu spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

Pod rukami šikovných krajčírok sa takto zrodí približne 250 nákupných tašiek z tzv. beachflagov, 110 tašiek z bannerov, stany sa premenia na 100 vreciek na športové potreby a brány na približne 40 kusov pevných rozmerných tašiek. Svoje uplatnenie nájdu nielen v každodennom použití, Škoda napríklad plánuje využívať vrecká na materiály pre účastníkov cyklistických pretekov.

„Takmer celú plochu vyčisteného bannera dokážeme narezať na použiteľné časti a bez odpadu ich využiť na výrobu tela tašky. Narezané kusy tkaniny zošívame ručne, pričom tvar aj dizajn tašky sme prispôsobili tomu, aby dokázala odolať každodennému používaniu. Za originálnym a kvalitným výrobkom však treba v prvom rade vidieť príbeh a budúcnosť, ktorú vďaka nemu majú naše ženy optimistickejšiu,“ hovorí Jana Krajkovičová z Dorka n. o.

Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.