Retro model z Japonska zabodoval

HyperFocal: 0

Vlani znovu vytvorený model prvých hodiniek značky Grand Seiko v limitovanom počte 1 960 ks sa stal výhercom prestížnej hodinárskej súťaže Watchstars Awards 2018. Oceľový model označovaný ako SBGW253 reprezentuje prvé hodinky uvedené v roku 1960 na trh pod značkou Grand Seiko.

 

Na začiatku bola jednoduchá myšlienka: vytvoriť krásne a presné hodinky, ktoré budú nadčasové a obľúbené znalcami klasických strojčekov. Snaha vytvoriť hodinky s trvalým odkazom musela ísť omnoho ďalej za možností tej doby. Vďaka tomu nie sú prvé Grand Seiko iba obyčajným modelom, ale stali sa aj archetypom značky a základom jej filozofie.

 

V obnovenej edícii prvých hodiniek Grand Seiko pracuje mechanický 4Hz kaliber 9S64. Dvojito zakrivené zafírové sklíčko zachováva pôvodný tvar a dáva hodinkám rovnako príjemný profil ako na pôvodnom modeli. Toto dvojité zakrivenie ešte zdokonaľuje jemnou krivkou smerujúcou k okraji klenutého sklíčka, čím dáva hodinkám klasický vzhľad. Rytina s ikonickým znakom leva Grand Seiko nechýba na tradičnom medailóne z 18-kt zlata v ploche oceľového dna.

 

Watchstars Awards je medzinárodná súťaž v porote ktorej zasadajú odborníci z celého sveta, aj z radov významných zberateľov a novinárov. Watchstars Awards oceňuje najlepšie hodinky v piatich rôznych kategóriách. Kategória „Classic Stars“ je určená pre trojručičkové hodinky s funkciou dátumu, či ukazovateľom rezervy náťahu.