Smartfón pre tvrdých chlapov: CAT S41

Nový odolný smartfón spoločnosti CAT je temný a elegantný ako brnenie známeho komiksového hrdinu. Jediným narušením dokonalej čiernej je dnes už klasické logo a kovové, výrazné oranžové tlačítko, ktorému môžete priradiť akúkoľvek funkciu.

Telo má pokryté odolnou, ale na dotyk príjemnou mäkčenou gumou, ktorá skvele pohlcuje nárazy a chráni všetky technológie, ktoré od moderného smartfónu jeho užívatelia vyžadujú.

Nebojí sa ani pádu z výšky 1,8 metra, ani vody. Ponorenie do 2 metrov pod vodnú hladinu hravo zvládne až po dobu jednej hodiny. To potvrdzuje aj splnenie armádnej špecifikácie MIL Spec 810G.

Medzi technológiami smartfónu s 5-palcovým displejom nechýba podpora rýchlych LTE sietí, 13-Mpx fotoaparát, ani výkonný osemjadrový procesor. Tomu sekunduje 2 GB RAM a 32 GB internej pamäti, doplnenej o slot na karty microSD.

Dôležitejšia je ale u hrdinov výdrž a schopnosť pobiť sa s nepriazňou osudu – a v tom je CAT S41 neprekonateľný. Jeho akumulátor ponúka extrémnu kapacitu 5 000mAh, s ktorou dokáže fungovať tak dlho, že sa výrobca rozhodol pridať do balenia kábel, s ktorým je možno využiť CAT S41 aj ako Powerbanku, pre menej obdarené smartfóny.