Športové oblečenie pre zdravšie životné prostredie

O zdravšie životné prostredie sa môžete postarať aj športovaním. Presnejšie výberom športového oblečenia. Na správnu kúpu vás nasmerujú tri označenia.

S plastami sa stretávame v každej oblasti života a či chceme, či nie, budú tu s nami už navždy. Kým neskončia v prírode, sú užitočným materiálom, pretože aj po tom, čo už doslúžili, sa dajú ešte použiť. Napríklad na športové oblečenie, tak ako to robí Tchibo. Okrem vášho pohodlia pri športe tak prispieva aj k ochrane životného prostredia a trvalej udržateľnosti.

Legínami k čistejším moriam
Pýtate sa, ako sa staré plasty zmenia na tričko alebo legíny? Rybárske siete, PET fľaše a iný nylonový odpad vylovený z hlbín morí a oceánov sa pretvorí na renegerovaný nylon ECONYL® a z jeho vlákien sa utká tkanina. Tak sa dá spojiť udržateľnosť so športovaním, prispieť k čistote morí a oceánov a celkovo k ochrane životného prostredia.

Prepotené tričko nehrozí
Pohyb v prepotenom tričku prináša so sebou riziko stuhnutia svalov či prechladnutia. V športovom oblečení s úpravou DryActive Plus je vlhkosť z tela odvádzaná preč a textílie rýchlejšie schnú, takže máte pri športovaní väčší komfort. Úprava na báze oleja z mikrorias je biologicky dobre odbúrateľná a zanecháva až 15-krát menšiu uhlíkovú stopu ako podobné syntetické úpravy.

Aby ste zostali úplne v suchu
Biologicky odbúrateľná je aj ekologická impregnácia ecorepel® bez škodlivých fluórkarbónov PFC. Okolo vlákien tkaniny vytvorí tenký impregnačný film a zostáva zachovaná aj po vypratí. Voda či blato tak do oblečenia nevsiaknu, ale sa na ňom zrazia do kvapiek.

Biobavlna pre ešte lepší pocit
O životné prostredie sa nepriamo staráte aj výberom oblečenia z biobavlny. Pri jej pestovaní sa používajú iba prírodné hnojivá a postreky proti chorobám a škodcom, čím sa dbá o ochranu pôdy aj zdravia ľudí na bavlníkových plantážach. Až 86 % biobavlny, použitej na textílie Tchibo, pochádza z udržateľných zdrojov.

Ak vám záleží na životnom prostredí rovnako ako na vás samotných, voľba je jasná – www.tchibo.sk.

Zdroj: Silvia K.