Štýlová novinka pre mladých rebelov

Honda Rebel s radovým pollitrovým dvojvalcom, ktorý je určený pre držiteľov vodičského oprávnenia A2, prichádza s novým sviežim vzhľadom. Vďaka kombinácii klasického a nového štýlu ide o atraktívny a ľahko ovládateľný stroj, ktorý svojmu majiteľovi ponúka množstvo priestoru na ďalšiu individuálnu úpravu.

 Pre mnoho jazdcov vo veku okolo 20 rokov – generáciu Y, ktorá vyrástla v digitálnej ére – motocykle znamenajú oveľa viac, ako iba dopravný prostriedok. Musia stelesňovať životný štýl, prístup a musia svojim majiteľom umožniť vyjadrenie vlastnej identity. Očakávania týchto jazdcov sa líšia od motocyklového mainstreamu a to sa odráža i v strojoch, ktoré ich oslovujú. Musia vyhovovať ich životnému štýlu, ale zároveň musia ponúkať potenciál pre ďalšie individuálne úpravy.

17YM Rebel
17YM Rebel

 Vývoj modelu Rebel začal v Severnej Amerike

Pritom sa tamojší konštruktéri snažili ponúknuť predstavivosti mladšej generácie jazdcov niečo iné, ako tradičné cruisery. So 471 cm³ radovým dvojvalcovým motorom vyznačujúcim sa silným záberom v nízkych otáčkach a hladkým lineárnym prísunom výkonu, je Rebel vhodný pre držiteľov vodičského oprávnenia kategórie A2. Osemventilový kvapalinou chladený radový dvojvalcový motor Hondy Rebel s výkonom 45 koní bol prevzatý zo športového modelu CBR500R. Vzhľadom na spôsob použitia došlo k posunu charakteru motora od výkonu vo vysokých otáčkach k maximalizácii krútiaceho momentu v nízkych otáčkach.

Stroj je štíhly, s nízko umiestneným sedadlom a preto je dobre ovládateľný i pri nízkych rýchlostiach. Pozícia jazdca je uvoľnená a neutrálna, s mierne roztiahnutými rukami, čo vhodne doplňujú uprostred umiestnené stúpačky.

17YM Rebel
17YM Rebel

 Rúrkový oceľový rám je celkom nový

Dodáva obnaženej zadnej časti v „bobber“ štýle svieže a moderné línie. Pre stroj je typické maximálne využitie čiernej farby s minimom laku. Pomocou dvoch skrutiek ho je možné navyše premeniť z jednomiestneho na dvojmiestny. Vďaka nízkym pneumatikám a štíhlej siluete korunovanej strmo sa zvažujúcou 11,2-litrovou palivovou nádržou a silnými riadidlami, jazdec sedí pevne „v“ stroji. Pri každom pohľade vyžaruje z jeho obnažených línií nekonvenčná individualita.

17YM Rebel
17YM Rebel

Všetko, čo môže byť čierne, je čierne.

Tým sú zdôraznené plynulé línie modelu Rebel a je zvýraznené jeho skromné lakovanie. Vysoko na prednej časti sa nachádza sugestívny kruhový svetlomet so sklenenou šošovkou s priemerom 135 mm upevnený na nosníku z hliníkovej zliatiny. Jednodielny ukazovateľ rýchlosti má kompaktný číselník s priemerom 100 mm s negatívnym LCD displejom a modrým podsvietením a vyznačuje sa nielen atraktívnym vzhľadom, ale i dobrou funkčnosťou. Zapaľovanie sa nachádza nižšie na ľavej strane nádrže.

17YM Rebel
17YM Rebel

Upravte si ho na mieru!

Model Rebel bude dostupný v nasledujúcich farebných vyhotoveniach: čierna Graphite Black, matná strieborná metalíza Matte Armored Silver Metallic a červená Millennium Red. Sedačku a stúpačky spolujazdca je možné ľahko demontovať. Pre model Rebel bude k dispozícii široká ponuka príslušenstva na mieru, ktorá zahŕňa rúrkový zadný nosič, tašky, štítok a 12 V zásuvku.