Štyri rôzne bicykle pre štyroch rôznych „bajkerov“

Opäť nastal čas vytiahnuť bicykel. Vy však ešte neviete, aký bicykel si máte tento rok dopriať? My vám ukážeme štyri rôzne druhy  kvalitných bicyklov, pre štyri celkom odlišné typy cyklistov. Od vrcholového terénneho jazdca, milovníka klasiky, až po mestský typ, ktorý sa okrem práce potrebuje dostať aj do svoje obľúbenej kaviarne na rohu. 

 

Pre milovníkov terénu: E-Mountainbike „XDURO Dwnhll 9.0“ / Haibike

Tohtoročným hitom sú elektrické bicykle do terénu, predovšetkým v kombinácii so širokými pneumatikami veľkosti B+. Elektromotor vás podporuje pri prudkom stúpaní, aby ste sa mohli následne plný energie vrhnúť dolu strmým kopcom. Naše odporúčanie dostal špičkový model „XDURO Dwnhll 9.0“. Jeho výkonný elektromotor značky Bosch vám pomôže do kopca, hydraulické kotúčové brzdy vás zase bezpečne zastavia po ceste nadol. Cena: 8 000 eur.

 

Pre milovníkov vintage štýlu: „ONE Soho“ / Coboc

Moderna a nostalgia v jednom – presne to je „ONE Soho“. V jeho retro dizajnérskom ráme z brúseného hliníka sa ukrýva elektromotor s výkonom 500 wattov (maximálne vytiahne rýchlosť 25 km/h). Kombinácia purizmu jednorýchlostného bicykla s modernou technikou je neobvyklá. Dáva však tušiť, že za vznikom stroja s hmotnosťou iba 13,7 kilogramov stoja mladí metropolitní ľudia, pre ktorých boli doteraz elektrické bicykle skôr niečím pre seniorov. Cena: 4 000 eur. 

 

Pre milovníkov mestských uličiek: „Ludwig VIII“ / Schindelhauer

Toto je skutočný dizajnérsky objekt: puristický osemstupňový model „Ludwig VIII“ dostanete v jednoduchej bielej, coolovom hliníkovom vzhľade, alebo v elegantnej čiernej farbe. Ručne šité kožené rukoväte dopĺňajú vydarenú optiku tohto bajku. Technická lahôdka: bezúdržbový pohon zadného kolesa ozubeným remeňom. Konečne tak môžete zabudnúť na zaolejované ruky, a špinavé nohavice zaseknuté v reťazi. Cena: 1 850 eur.

 

Pre skutočných pretekárov: „Addict Gravel 10 Disc“ Gravelbike / Scott

Pod označením „Gravel-Bike“ sa ukrýva mix z pretekárskeho cestného a horského bicykla. Model „Addict Gravel 10 Disc Bike“
 od značky Scott váži vďaka rámu z karbónu iba 7,5 kilogramov – kvôli tomu je vhodný pre každý šprint. So svojimi širšími pneumatikami a hydraulickými kotúčovými brzdami Shimano presviedča však tento bajk aj mimo asfaltovaných ciest. Cena: 6 000 eur.