SUCHÁ NAD PARNOU SA ZAPOJÍ DO PODUJATIA NOC KOSTOLOV

Farnosť obce Suchá nad Parnou sa zapojí do celosvetového podujatia Noc kostolov. V obci neďaleko Trnavy organizujú v piatok 7. júna aj sprievodné podujatia.

 

Na Slovensku sa do medzinárodného podujatia Noc kostolov zapoja viaceré chrámy, ale aj ruiny kláštorov či kostolov. Tohtoročný 14. ročník sa uskutoční v piatok 7. júna 2024 a svoje zastúpenie bude mať aj trnavský región, keď sa pri tejto príležitosti bude v Kostole povýšenia sv. kríža v Košolnej celebrovať slávnostná svätá omša, so začiatkom o 18:00 h.

„Obec Košolná je súčasťou farnosti susednej obce Suchá nad Parnou. Bude to pre nás významný, duchovný deň, ktorý zakončíme oslavou v našom rímsko-katolíckom kostole z roku 1732. Tento ročník je venovaný téme srdce, čo nás inšpirovalo k tomu, aby sme si pripomenuli nášho rodáka, významného slovenského keramikára Ignáca Bizmayera,“ uvádza Milan Cehlárik, ktorý vo farnosti Suchá nad Parnou pôsobí už piaty rok.

Viac informácií o podujatí Noc kostolov 2024 nájdete na: https://www.facebook.com/events/1958475967999881/?ref=newsfeed&locale=it_IT a novinky o premietaní pod holým nebom v Suchej nad Parnou sú na stránke: https://www.suchanadparnou.sk/obec/aktuality/kultura-a-akcie/

Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!