The Guardian odporúča výlety do Vysokých Tatier

Prestížny britský denník The Guardian odporúča čitateľom najlepšie dobrodružné výlety v Európe. Medzi desať top destinácií sa dostali aj
Turistika v Tatrách je podľa autorky článku Jane Dunford lacnejšou alternatívou Álp. „Turistické chodníky ponúkajú neopakovateľné prechádzky s 20 vrcholmi vyššími ako 2 500 metrov v celkovej dĺžke 26 kilometrov. Pohľad na majestátne skalnaté vrchy, svieže údolia a trblietajúce sa jazerá sú odmenou za námahu stehenných svalov,“ píše sa v článku. Autorka v závere uvádza internetové stránky, ktoré odporúčajú záujemcom detaily trás, ubytovanie a skupinové výlety so sprievodcom.
„Zaradenie slovenských turistických destinácií v podobných rebríčkoch je skvelým spôsobom, ako prilákať na Slovensko viac turistov. Vysoké Tatry ponúkajú nezabudnuteľné dobrodružstvo nielen v podobe nádherných turistických výletov v lete, ale aj adrenalínovej zábavy na zasnežených svahoch. Počet britských návštevníkov Slovenska podľa zatiaľ aktuálnej štatistiky (január – október 2015) medziročne vzrástol až o 40 %. Viac Britov môže v tomto roku prísť na Slovensko aj vďaka podobným správam,“ uviedla generálna riaditeľka SACR Marta Kučerová.
Slovensko sa môže pochváliť sieťou 14 tisíc kilometrov značených turistických chodníkov a 14 tisíc kilometrov značených cyklotrás. Milovníci turistiky si tak prídu na svoje nielen vo Vysokých Tatrách, ale aj v ďalších slovenských pohoriach a v národných parkoch. Nie je to po prvý raz, čo sa Slovensko dostalo medzi odporúčané destinácie. V minulom roku priniesli tip na výlety vo Vysokých Tatrách prestížne americké noviny LA Times, na lyžovačku na Slovensku pozývali britské noviny The Times. Odporúčania na dovolenku na Slovensku v minulosti priniesli cestovateľské portály CNN, BBC, The Economist, TripAdvisor či Lonely Planet.
Okrem turistiky vo Vysokých Tatrách The Guardian v spomínanom článku odporúča čitateľom jazdu na koni v Turecku, dlhé výpravy na Balkáne, výlet za divokými zvieratami v Španielsku, cyklistiku v Rumunsku, morský kayaking v Estónsku, výlet kaňonom na Korzike, potápanie na Islande, horský výlet v Nórsku či lezenie po ľadopádoch vo Švajčiarsku.