TOP 5 bazénov sveta

Doma na záhrade si ich síce asi nepostavíte, ale to neznamená, že si za nimi nemôžete zaletieť. Inšpirujte sa naším výberom…

1./ NAJVYŠŠÍLuxusný hotel The Marina Bay Sands má jeden z najvyššie vybudovaných bazénov sveta. Nájdete ho na streche mrakodrapu na neuveriteľnom 57. poschodí. Dychberúci výhľad s dojmom nekonečnej hladiny pred vami otvorí celé centrum Singapuru.

2./ NAJVÄČŠÍKrištáľovo čistý bazén v San Alfonso del Mar v Chile je v Guinessovej knihe rekordov zapísaný ako najväčší bazén sveta. Je dlhší ako jeden kilometer a svojou rozlohou obsiahne osem hektárov. K jeho naplneniu je potrebných neuveriteľných 250 miliónov litrov vody.

3./ NAJLUXUSNEJŠÍStarwoodV rezorte The St. Regis v tibetskej Lhase nájdete zlatý Energy Pool. Ultra luxusný nádych mu prepožičiava jeho unikátna zlatá farba aj konštantná teplota medzi 28 až 32°C. Výhľad na jazero a Himalájsky palác atmosféru ešte prehlbujú.

4./ NAJDIZAJNOVEJŠÍLaucala Island Resort na Fidži zdobí epický bazén v bazéne, ktorý je vytvorený z tvrdeného skla a vložený vo vnútri veľkého poolu. All inclusive ubytovanie v 25 rezortných vilách potom ponúka ultimatívne súkromie s ďalšími privátnymi bazénmi.

5./ NAJPRÍRODNEJŠÍKráľovské bazénové jazierko vo Four Seasons rezorte v Hualalai na Havaji je zasadené do prírodnej lávovej skaly vytvorenej sopečnými usadeninami. Zaplávate si vo viac než 6,5 miliónoch litrov oceánskej filtrovanej vody medzi mantami a 3 000 tropickými druhmi rýb.

Text: Martin Benkovič, foto: archív LPM