Trasher či Ripndip už aj súčasťou slovenskej skateboardovej scény

Zdroj obrázku: Dean Drobot / Shutterstock.com

Skating je populárny na Slovensku už nejaké to desaťročie. Fanúšikovia tohto športu si nepotrpia len na kvalitných skateboardoch, dôležité je pre nich aj štýlové oblečenie.

 

Skateboard bol obľúbeným zabijakom voľného času v mladších rokoch mnohých Slovákov. Dnes však už nejde len o obyčajnú, tak trochu adrenalínovú zábavku. Tento šport sa totižto dostal aj na letné olympijské hry. Dnes môžeme už s určitosťou povedať, že je v tomto smere badať pozitívny progres aj v rámci slovenského trhu.

Mikiny značky Trasher

Ako sme už spomenuli, vyznávači skateboardingu majú mimoriadne vysoké nároky na vzhľad a kvalitu ich tematického oblečenia. Medzi najpopulárnejšie odevy patria rôzne bundy. Konkrétne ide o Trasher mikiny, ktoré si môžu zadovážiť v rôznych farebných a dizajnových prevedeniach. Sú vyrobené zo 100% bavlny. A prečo práve táto limitovaná kolekcia? V prípade Trasher ide o v ich svete kultový web, časopis a v neposlednom rade aj značku oblečenia. A preto nesmú chýbať v žiadnom šatníku. Táto značka ale nemá vo svojom portfóliu len spomenuté mikiny. Zadovážiť si môžete aj štýlovú obuv či napríklad tričká. Ich módu milujú aj celebrity, obliekali sa do nej aj legendárne kapely ako Metallica či Iron Maiden.

Ripndip zo slnečnej Floridy

Ďalšou preslávenou značkou v tomto svete je Ripndip. Pochádza z Floridy, ktorej slnečné počasie je priam ideálne pre vyznávačov skateboardingu. Nejde však o žiadnu legendu, veď na trh s oblečením vstúpila až v roku 2009. Za krátky čas si však dokázala vybudovať obrovský rešpekt a fanúšikov si našla vo všetkých kútoch sveta. Hlavným znakom tohto oblečenia je kocúr „Lord Nermal“, ktorý nesmie chýbať pri žiadnom dizajnovom prevedení. Ripndip nie je len súčasťou sveta skateboardingu, ide aj o populárny streetwear. A postupne si získava popularitu aj na Slovensku, či už v rámci oblečenia alebo dokonca dosiek. V ponuke Cubeskateshop ale nájdete aj tričká, mikiny, ponožky či netradičné, no štýlové dáždniky.

Zdroj obrázku: Dean Drobot / Shutterstock.com