Union umožňuje svojim poistencom absolvovať operáciu bedrového alebo kolenného kĺbu bez čakania a doplatkov

Union zdravotná poisťovňa sa snaží pre svojich poistencov zabezpečiť absolvovanie dôležitých operácií za čo najkratší čas. O tom, že sa jej to darí, svedčí každoročne najnižší počet poistencov na tzv. čakacích zoznamoch. Jedným zo spôsobov, ako to dosahuje,  sú spolupráce so špecializovanými pracoviskami, pri ktorých sa naplno ukazuje vysoká flexibilita Unionu ako najmenšej zdravotnej poisťovne.

 

Operácia bez doplatku poistenca
Úspešným príkladom je spolupráca s Clinica Orthopedica, v ktorej majú aj v roku 2022  poistenci zdravotnej poisťovne Union nárok na 100 % zľavu z poplatku za nadštandard pri operácii bedrového alebo kolenného kĺbu. To znamená, že získajú nadštandardnú zdravotnú starostlivosť v celkovej v hodnote 3 800 eur.

„Naši poistenci dostanú bezplatne kvalitnú náhradu kĺbu, budú bývať v izbe hotelového typu a zadarmo majú aj dve kontroly,“ vymenúva výhody Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia v  Union ZP.

Operácia bez zbytočného čakania
Bratislavská Clinica Orthopedica má v oblasti výmeny kĺbov množstvo skúseností a zároveň funguje ako referenčné špecializované pracovisko pre slovenských operatérov. To znamená, že jej lekári patri k slovenskej špičke v obore. Veľkou výhodou pre pacientov zároveň je, že klinika operuje svojich pacientov priebežne. „Ak človek nemá iný zdravotný problém, ktorý by mu znemožňoval hospitalizáciu, dokáže ho klinika prijať v priebehu niekoľkých dní až týždňov a následne zoperovať v krátkom čase,“ vysvetľuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Union ZP.

Polovičná zľava na doliečenie
Po výmene kĺbu môžu poistenci využiť intenzívny rehabilitačný pobyt v zariadení Spine Clinic. Poistenci Union ZP môžu tento pobyt využiť so zľavou 50 % z doplatku za nadštandard z platnej cenníkovej ceny, ktorá je približne 80 € na jeden deň.

V cene rehabilitácie je zahrnuté:

  • ubytovanie hotelového typu (TV, Wifi, WC na izbe)
  • cvičenie s fyzioterapeutom 3x za deň
  • kontrola a ošetrovanie operačnej rany
  • prevencia tromboembolických komplikácii
  • asistovaná pooperačná hygiena
  • nepretržitá starostlivosť
  • strava 5x denne a pitný režim
  • telocvičňa k dispozícii aj mimo časov na rehabilitáciu
  • káva a denná tlač
  • dohľad špecialistov z Clinica Orthopedica

 

Ako postupovať, ak špecialista odporúča výmenu kĺbu?

Ak Vám lekár odporučí výmenu kolenného alebo bedrového kĺbu, stačí sa objednať na predoperačné vyšetrenie priamo v Clinica Orthopedica. Netreba pritom vypĺňať žiadnu žiadosť, ani čakať na schválenie od Union zdravotnej poisťovne. Všetky administratívne úkony zabezpečuje klinika priamo s poisťovňou a rovnako aj zľavy z doplatkov sa uplatňujú automaticky.

Zdroj: Richard M.