UNIQ Tesla: Prvý projekt CRESCO REAL ESTATE v Prahe prinesie industriálne kancelárske priestory

V jednej z rozvíjajúcich sa pražských štvrtí Holešovice sa začala premena bývalej centrály výrobcu svietidiel Tesla na moderné kancelárske priestory v industriálnom štýle. Projekt UNIQ Tesla od developerskej spoločnosti CRESCO REAL ESTATE vracia život klasickej budove a prispeje k povzneseniu rýchlo sa rozvíjajúcej lokality českej metropoly.

UNIQ Tesla je prvým projektom najväčšieho slovenského rezidenčného developera v Českej republike, ktorý vstupuje do etapy realizácie. Budova so siedmimi nadzemnými a jedným podzemným podlažím prinesie 11-tisíc štvorcových metrov celkovej podlahovej plochy.

„Projekt UNIQ Tesla je navrhnutý tak, aby priniesol inšpiratívne pracovné prostredie pre moderných profesionálov, ktoré podporí ich spokojnosť a kreativitu. Práve originálne firemné prostredie v živej lokalite je jedným z efektívnych spôsobov lákania talentovaných mladých ľudí,“ hovorí Ján Krnáč, výkonný riaditeľ CRESCO REAL ESTATE.

Obnova a transformácia industriálnej budovy s masívnym jadrom zachováva čistotu pôvodnej konštrukcie a jej funkcionalistických koreňov. Autorom návrhu je ateliér Bogle Architects, ktorý je aj za architektúrou bratislavskej butikovej administratívnej budovy UNIQ Staromestská alebo prémiového bytového domu UNIQ Majakovského.

Kancelárske podlažia sú navrhnuté ako industriálne otvorené priestory, pričom prízemie so svetlou výškou až 4,6 metra umožňuje ozvláštniť priestory o mezanín. Štandardné poschodia majú výšku až do 3,8 metra a plochu 1 463 m2. Na vrchnom podlaží, ktoré vznikne nadstavbou, bude veľká terasa s výhľadom na okolie a mesto. Mohutné podzemné podlažie, ktoré pôvodne slúžilo ako kryt, poskytne vybavenosť vrátane miestnosti pre bicykle so sprchami, šatňami a fitnescentrum.

Objekt centrály Tesly zostal jedinou zachovanou budovou bývalej továrne. Nachádza sa v štvrti Holešovice, ktorá sa v Prahe stala symbolom znovuzrodenia kreatívnej energie. Na bývalom priemyselnom predmestí sa objekty tovární, bitúnkov či parných mlynov menia na kancelárie, byty, štúdiá a miešajú sa tu kreatívne spoločnosti, medzinárodné reklamné agentúry, mladá pracovná sila, trendové kaviarne a reštaurácie a popredné centrá moderného umenia.

CRESCO REAL ESTATE plánuje v druhej fáze projektu v areáli Tesly stavať aj byty. Okrem toho developer zmodernizuje ďalšiu administratívnu budovu v Holešoviciach – Metropolitan s celkovou prenajímateľnou plochou 4 500 štvorcových metrov a  stovkou parkovacích miest. „Budovu plánujeme zmodernizovať na atraktívne kancelárske priestory v živej a strategicky dôležitej lokalite v Prahe, ktorá sa neustále rozrastá. Chceme tak reagovať na požiadavky trhu na inovatívne priestory za dostupné ceny,“ dodáva Ján Krnáč.

Projekt UNIQ Tesla v Prahe:

  • 7 nadzemných a 1 podzemné podlažie
  • 11 000 m2 celkovej plochy
  • svetlá výška podlaží 3,8 až 4,6 m
  • veľké otvárateľné okná zaručujú dostatok svetla
  • každé podlažie je možné využiť ako veľký otvorený priestor alebo rozdeliť pre štyroch nájomníkov
  • strešná terasa s plochou 260 m2
  • 3 moderné výťahy
  • bezbariérový prístup