Univerzálny darček pre muža aj ženu

Zdroj foto: fizkes / Shutterstock.com

Určiť univerzálny darček, ktorý by sa hodil pre muža aj pre ženu, môže byť náročné. Avšak existujú darčeky, ktoré môžu uspokojiť obidve pohlavia bez ohľadu na ich vkus a záujmy. Tu je zopár nápadov na univerzálne darčeky.

 

Kvalitná káva alebo čaj

Káva a čaj sú obľúbenými nápojmi mnohých ľudí, práve preto to môže byť skvelý darček pre muža aj pre ženu. Zvoľte kvalitnú kávu, ktorá pochádza z oblastí, ktoré sú jej pestovaním preslávené, napr. etiopská oblasť Guji, alebo čaj s exotickými prísadami. Okrem toho môžete darovať aj doplnky ku káve alebo čaju, ako sú napríklad šálky, termo hrnčeky alebo cukríky na osladenie života.

Víno

Zvoľte kvalitné a exkluzívne víno, ktoré sa hodí k špeciálnej príležitosti alebo kulinárskemu zážitku. Okrem toho môžete pridať aj krásne poháre na víno alebo otvárač. Dobrým nápadom bude tiež darčeková sada na víno v ozdobnej krabičke – nemala by v nej chýbať spomínaná vývrtka, zátka, rezačka fólií či odkvapkávací krúžok.

Kvalitná kozmetika

Kozmetika nie je len ideálny darček pre ženy, ale aj pre mužov, ktorí sa radi starajú o svoju pleť a telo. Darujte kvalitnú kozmetiku, ktorá sa hodí pre oboch, ako napríklad balzam na pery, krém na ruky, balzam na vlasy alebo sprchový gél. Výhodou je, že môžete zvoliť kozmetiku s univerzálnou vôňou, ktorá sa páči ako mužom, tak ženám.

Personalizované predmety

Personalizované predmety, ako sú napríklad hrnčeky, fotoknihy, kryty na mobil alebo šperky, môžu byť skvelým darčekom. Darčeky s osobným odkazom alebo iniciálami sú vhodné pre každého a môžu byť pekným spomienkovým predmetom.

Zdravé dobroty

V dnešnej dobe sú zdravé dobroty obľúbené nielen u žien, ale aj u mužov. Darujte kvalitné a zdravé potraviny, ako sú orechy, sušené ovocie, kvalitná čokoláda, med, syry alebo prémiové olivové oleje. Ak chcete byť kreatívny, môžete vytvoriť vlastný darčekový kôš s rôznymi druhmi zdravých dobrôt a pridať k nemu malý odkaz ako blahoželanie.

Elektronické zariadenia

Elektronické zariadenia sú univerzálnym darčekom pre každého, kto má rád moderné technológie. Zvoľte zariadenia, ktoré sú vhodné pre obe pohlavia, ako sú napríklad slúchadlá, smart hodinky, power banky alebo bezdrôtové reproduktory.

Domáce dekorácie

Domáce dekorácie sú vhodným darčekom, pre tých, ktorí obľubujú moderné či zaujímavé interiéry. Môže ísť napríklad o vonné sviečky, rôzne druhy váz, obrázky alebo dekoratívne vankúše. Výhodou je, že si môžete vybrať dekorácie, ktoré sú univerzálne a nemajú špecifický motív alebo farbu.

Zdroj: Alžbeta B.