V Škode už len bezdrôtovo

Už žiadne nepríjemné káble na nabíjanie, či prepojenie so systémom infotainmentu vo vašom aute! Už aj Škoda ponúka najmodernejšie systémy bezdrôtového nabíjania a prenosu dát.

 Na kongrese Mobile World Congress (MWC), ktorý sa koná od 22. do 25. februára 2016 v Barcelone, predstaví ŠKODA novú technológiu Wireless MirrorLink, čo je ďalší vývojový stupeň súčasného „drôtového“ riešenia. Bezdrôtové prepojenie telefónu so systémom infotainmentu vyvinula ŠKODA spoločne s partnermi TechniSat a RealVNC. Wireless MirrorLink neprenáša dáta káblom, ale bezdrôtovo prostredníctvom Wi-Fi. Telefón tak môže zostať vo vrecku alebo ho možno vložiť do nového Phoneboxu s funkciou indukčného nabíjania, ktorý ŠKODA onedlho tiež ponúkne zákazníkom.

Mediálny server vo vrecku saka
MirrorLink premení smartfón na stále aktuálny mediálny server, keď prenáša na dotykovú obrazovku uloženú hudbu a rad certifikovaných aplikácií. Medzi nimi aj internetové služby ako je WebRadio, informácie o počasí, audioknihy, navigáciu a informácie o parkoviskách. K dispozícii sú tiež automobilkou ŠKODA vyvinuté MirrorLink aplikácie, ako ŠKODA MFA Pro alebo ŠKODA Drive. Vodič ich môže ovládať cez dotykovú obrazovku, ozvučenie zaistí palubný audiosystém.

Evolúcia Phoneboxu
Od apríla 2016 si budú môcť zákazníci po novom objednať modely Superb a Octavia aj s phoneboxom s bezdrôtovým nabíjaním. Kompatibilný smartfón je vďaka tomu bezdrôtovo spojený s anténou a indukčne sa nabíja podľa štandardu Qi. V prípade Phoneboxu s bezdrôtovým nabíjaním sa jedná o evolúciu súčasného Phoneboxu, ktorým je už možné vybaviť modely ŠKODA Superb a ŠKODA Octavia. Jeho technickým srdcom je planárna anténa. Tá prostredníctvom indukcie komunikuje so smartfónom a prevádza signál do antény automobilu. Phonebox kombinuje dobrú kvalitu zvuku a vysokú istotu spojenia s komfortnou obsluhou. Elektrický prúd prechádza cievkou v dne phoneboxu s bezdrôtovým nabíjaním k prijímacej cievke v telefóne. Počas nabíjania si vysielač a prijímač vymieňajú dáta, aby zaručili optimálny prenos energie. Počas nabíjania zostáva telefón plne použiteľný. Technológiou Qi je už vybavený celý rad smartfónov značiek Google, Blackberry, LG, Nokia, Microsoft, Samsung alebo Sony. Pri iných prístrojoch ako napríklad iPhone, umožňuje indukčné dobíjanie špeciálne dokúpený kryt.

SKODA Mobile Phone Wireless Charging
SKODA Mobile Phone Wireless Charging