Vedeli ste? Sean Connery bol vášnivým hráčom nielen na plátne

Sean Connery je už nerozlučne spojený s rolou agenta Jamese Bonda. Vedeli ste však, že v kasíne sa mu darilo nielen vo filmoch, ale aj v skutočnom živote?

 Hoci sa legendárny britský herec na filmovom plátne vo vedľajších rolách pravidelne objavoval už o pár rokov skôr, jeho hviezda začala strmo stúpať až s hlavnou rolou vo filme Dr. No. Jednalo sa samozrejme o prvú „bondovku“, ktorá začala celú sériu filmov o agentovi britskej tajnej služby so zvláštnym povolením zabíjať. James Bond, agent s kódovým označením 007 si postupom času, práve vďaka Seanovi Connerymu vypracoval status neodolateľného elegána, ktorému krásne ženy samé skáču do postele.

Ak odhliadneme od schopnosti Jamesa Bonda akoby samovoľne zviesť každú krásavicu, ďalším typickým znakom tejto filmovej postavy je luxus. James Bond sa oblieka výhradne do tých najdrahších oblekov, vonia po tých najdrahších parfumoch, popíja to vôbec najdrahšie pitie a jazdí výhradne tými najdrahšími autami, nehovoriac o najmodernejšom technickom vybavení a nákladných trikoch, ktoré všetku tu krásu okolo vždy šikovne predajú.

Posledným typickým znakom Jamesa Bonda je riziko. Elitný policajný zmocnenec, ktorý si v záujme dobra môže robiť prakticky čo chce, sa strmhlavo vrhá z lietadiel, v plnej rýchlosti sa s nepriateľmi naháňa v aute v najväčšej prevádzke a obvykle sa bez mrknutia oka (a bez akejkoľvek pomoci) vrhá na nepriateľské územie. Čo by ste od takéhoto chlapíka čakali v súkromí?

K životu plnému luxusu a napätiu pochopiteľne patria aj štýlové koníčky. Jednou z hlavných slabostí Jamesa Bonda sú kasínové hry. Ako ste asi sami uhádli, James Bond nehráva výherné automaty zadarmo. Baví ho predovšetkým ruleta na vysokých limitoch. A tej prepadlo aj samotný Sean Connery a to naviac dávno, dávno predtým, než vôbec vzal jeho životnú rolu.

Traduje se, že v roku 1963 Sean Connery navštívil bližšie nešpecifikované kasíno v Alpách. Postavil sa k rulete a vsadil na číslo 17. Prvý spin prehral, ale stratou sa nenechal odradiť. Znovu vsadil na číslo 17 a opäť prehral. Ani po tretí krát Sean Connery nezaváhal a vsadil na číslo 17. Tentokrát mu vsádzka vyšla, čo znamenalo výplatu v pomere 1:35. Lenže ani potom nemal predstaviteľ Jamesa Bonda dosť. Celú výhru ponechal na čísle 17 a potom už sa len pozeral, ako mu 17 opäť padla. A to sa opakovala ešte jedenkrát. Skutočne. Sean Connery teda porazil šancu 50 000 ku 1 a z kasína odišiel o 10 000 libier bohatší (prepočítané na dnešné peniaze asi 163 000 libier, tj. asi 187 500 eur).

To isté sa Seanovi Connerymu podarilo ešte raz, v roku 1971, tentokrát v roli Jamesa Bonda vo filme Diamanty sú večné . Čo z toho plynie? Niektoré životné role nám nikto neodoprie. Len treba veriť…