VYDRAŽTE SI LIST OD EINSTEINA !

Einstein “List o Bohu”

Aukčný dom Christie´s pripravil ďalšiu zaujímavú dražbu, ktorá nenechá zberateľov chladných. Do svojho portfólia totiž zaradila „List o bohu“ od Alberta Einsteina, ktorý sa v ňom spovedá zo svojej viery, židovského pôvodu a zo všetkých otázok ľudského bytia.Einstein "list o Bohu"

Je to unikátny dokument, ktorý si síce nezavesíte do svojho domu medzi ostatné drahé obrazy a sochy, ale iste sa bude vynímať vo vašej pracovni. Peter Klarnet, špecialista na staré listiny a knihy firmy Christie´s povedal: “Je pre nás cťou dražiť taký významný dokument, ktorý je zároveň vedeckým dokumentom o otázkach viery a ľudskej existencii. List bol pôvodne adresovaný filozofovi Erikovi Gutkingovi, ako reakcia na jeho knihu na túto tému. Albert Einstein chcel vyjadriť svoj pohľad na otázku Boha, viery a existencie ľudstva.

Dnes je tento “List o Bohu” považovaný za zásadný dokument, ktorý nám predáva myšlienky geniálneho vedca, ktorý ním vyjadril svoj pohľad na otázku postavenia Boha a viery v našich životoch. Vidieť ho naživo môžete v Pace Gallery v San Franciscu od 25.10., aby ste pred samotnou aukciou mali možnosť nasať jeho “božiu” energiu aj vy.

Od 1.11. potom bude v newyorskej pobočke a samotná aukcia prebehne po 3.12. Samotná cena nie je zatiaľ známa, ale predpokladá sa, že sa vyšplhá do astronomických výšin – zhruba milión dolárov. Taký list existuje proste len jeden a pre zberateľa má nevyčísliteľnú hodnotu. Pokiaľ chcete do svojej kancelárie zavesiť niečo naozaj pôsobivé, tak túto aukciu nemôžete prepásť.

Zdroj: MiB