Vynovený legendárny Nissan GT-R už aj na Slovensku!

Prvýkrát bol predstavený na marcovom medzinárodnom autosalóne v New Yorku, následne v európskej premiére na autosalóne v Bratislave. Vynovený Nissan GT-R modelový rok 2017 je teraz v predaji na Slovensku.

Najnovší model predstavuje najväčšie inovácie, ktorými prešiel tento model od predstavenia tretej generácie R35 v roku 2007. Zmeny sa týkajú vylepšení exteriéru, čo sa týka interiéru môžeme povedať, že ide o revolúciu a čerešničkou na torte je ešte pôsobivejší výkon nového modelu.146093_1_5

Predná i zadná časť nového GT-R bola úplne prepracovaná. Cieľom modernizácie bolo na jednej strane zlepšenie aerodynamiky a stability vozidla pri vysokých rýchlostiach, na strane druhej prinášajú exteriérové úpravy ešte športovejší vzhľad.

 Najvýraznejšie zmeny nastali v interiéri vozidla, ktorý má ešte kvalitnejšie prevedenie 146086_1_5za pomoci celkom nových materiálov. V interiéri pribudli prvky potiahnuté prémiovou kožou Nappa, v prevedení z uhlíkových vlákien či kvalitného hliníka. Vylepšená bola i celková ergonómia, prístroje sú ešte viac orientované na vodiča. Výrazne prepracované bolo ovládanie multimediálneho systému, kde prišlo k redukcii počtu tlačidiel z 27 na 11 a tiež k použitiu nového 8” dotykového displeja, ktorý výrazne uľahčuje ovládanie jednotlivých funkcií.

 Výkon 570 koní a pohon 4×4

Srdcom nového Nissanu GT-R MY17 je stále ručne skladaný 3,8 litrový šesťvalec preplňovaný dvoma turbodúchadlami, ktorý teraz ponúka výkon až 570 koní pri 6800 ot./min  a maximálny krútiaci moment 637 Nm. Motor je spárovaný s modernizovanou 6-stupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou, ktorá umožňuje teraz ešte plynulejšiu zmenu prevodových stupňov. Jazdné vlastnosti GT-R boli vždy považované za jedny z najlepších na svete. Vďaka zvýšeniu torznej tuhosti karosérie a novému naladeniu adaptívneho podvozku ponuka modelový rok 2017 ešte vyššiu stabilitu pri vysokých rýchlostiach a výrazné zvýšenie jazdného a akustického komfortu. Najprestížnejší model značky Nissan tiež získal novú farbu exteriéru – oranžovú Katsura.149268_24_31

 Štyri úrovne výbav

Modelový rok 2017 prináša štyri úrovne vybavenia – GTR, Black Edition, Prestige a Track Edition. V štandardnej výbave sú okrem iného predné a zadné svetlomety s LED technológiou,  titánový výfukový systém, 20-palcové kované disky kolies RAYS, audio systém Bose so systémom aktívneho vylepšenia zvuku a aktívneho potláčania akustického hluku, 8-palcovým displejom multimediálneho systému, zadnou parkovacou kamerou, dvojzónovou klimatizáciou, výškovo nastaviteľným sedadlom vodiča a radením rýchlostných stupňov pádlami pod volantom. Už základná úroveň výbavy GT-R, dostupná už od 99 500 €, obsahuje športové sedadlá potiahnuté kožou a semišom, nasledovaná stupňom Black Edition vybaveným sedadlami Recaro potiahnutými kombináciou čiernej a červenej kože. Za príplatok je možné Black Edition vylepšiť zadným spojlerom či vekom batožinového priestoru z uhlíkových vlákien.  Cena Nissan GT-R Black Edition je 103 200 €. Doteraz nevídanú dávku elegancie prináša verzia Prestige, k dispozícii od 104 300 €, ktorá umožňuje zvoliť farebné prevedenie interiéru a sedadiel v prémiovej koži – čiernej, červenej, hnedej Tan a bielej Ivory. Extrémna verzia určená pre nadšencov motoršportu nesie názov Track Edition a je k dispozícii za 118 700 €. Medzi jej kľúčové prvky patria 20“ šesť lúčové kované disky kolies RAYS, priečne stabilizátory Nismo, športový podvozok a rozšírenia predných blatníkov Nismo a ďalšie jedinečné prvky.