Vyrazte výletným cyklovlakom alebo cyklobusom do Malých Karpát

Vydajte sa na výlet s rodinou alebo priateľmi, užite si atmosféru babieho leta a začiatku jesene. Odvezte sa výletným cyklovlakom alebo cyklobusom až k cyklistickým trasám a objavujte nové chodníčky obklopení prírodou Malých Karpát.

 

Historický výletný cyklovlak s vozňom pre bicykle vyráža v sobotu 11. septembra v ranných hodinách z Bratislavy, cez Pezinok, Trnavu až do Smoleníc. V malebnej obci, ktorá sa nazýva Perlou Malých Karpát a poskytuje množstvo príležitostí na turistiku, môžete objavovať okolité lesy alebo si pozrieť tradičné turistické miesta ako Smolenický zámok, Jaskyňu Driny, Múzeum Molpír či si vychutnať pokojné prostredie medovinárstva Včelovina.

Vyraziť k týmto miestam môžete pešo alebo vás k nim zo železničnej stanice v Smoleniciach odvezie cestný motorový vláčik Smolenická fčela. Cyklisti môžu pohodlne objavovať nové cyklistické trasy, ktoré vedú Malými Karpatami. Plní zážitkov sa na záver dňa môžete vydať na cestu domov cyklovlakom o 17:40 hod. Lístky je možné zakúpiť vopred cez stránku www.krajzazitkov.sk.

Ak ste z Trnavy, Piešťan alebo ich okolia, môžete počas víkendov nasadnúť aj na výletný cyklobus, ktorý vás odvezie až do Malých Karpát. Jazdiť bude každú sobotu a nedeľu až do 17. októbra 2021 na trase Trnava – Horné Orešany – Dobrá Voda – Piešťany – Vrbové – Brezová pod Bradlom a späť.

Špeciálne upravený autobus vás dopraví priamo k cyklotrase. Trnavčania sa odvezú dvakrát denne (ráno o 8:00 hod. a popoludní o 13:00 hod.). Počas výletu môžete objaviť skrytý potenciál cyklotrás a turistických chodníkov v okolí Dobrej Vody alebo sa vydať k zrúcanine kláštora Katarínka a odtiaľ sa dostať až do Brezovej pod Bradlom. Lístky je možné zakúpiť priamo v cyklobuse alebo vopred cez stránku Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj – www.krajzazitkov.sk.

Zdroj: Trnava Tourism