ZAČÍNA SA NAJVÄČŠIE PODUJATIE ROKA V TRNAVE – TRADIČNÝ TRNAVSKÝ JARMOK

Počas štyroch dní privíta mesto Trnava najväčšiu akciu, ktorú každoročne navštívia desaťtisíce ľudí. Tradičný trnavský jarmok prinesie od 14. do 17. septembra stredoveké mesto, ľudových remeselníkov i hudobnú Rozlúčku s letom. Nadväzuje tak na historický pôvod Trnavy ako veľkého trhového mesta.

 

Tohtoročný jarmok v Trnave sa začne už vo štvrtok 14. septembra. Návštevníci si budú môcť prezrieť a zakúpiť rôzne remeselné výrobky, zabaviť sa na kolotočoch alebo si užiť jarmočnú atmosféru počas sprievodného programu. K tomuto podujatiu neodmysliteľne patrí chutné jedlo, jarmočné špeciality, lokálne vína či burčiak. Novinkou je možnosť platby kartou na všetkých predajných miestach.

Medzi tohtoročný hlavný hudobný program na Trojičnom námestí patria skupiny Billy Barman či Adam Ďurica.

 

Rozlúčka s letom v amfiteátri

Piatkový sviatočný program na Trojičnom námestí sa začne od 15:00 h. O hudobnú atmosféru sa postarajú kapely Ychabods, Le Payaco a Bystrík Banda. V mestskom amfiteátri odštartuje Rozlúčka s letom v sprievode legendárnych hip-hopových skupín Vec&Škrupo a Prago Union o 19:30 h.

 

Stredovek aj rozprávkový svet

Návštevníci Tradičného trnavského jarmoku nájdu počas soboty a nedele v Sade A. Bernoláka stredoveké mestečko „Tyrna“. Opäť tu budú môcť zažiť podujatie Stredovek pod hradbami, ktoré má v Trnave dlhoročnú tradíciu. Trnavu tak v čase jarmoku remeselníci, šermiari aj rytieri prepájajú s históriou mesta.

Unikátnym zážitkom bude dobový pochod pri príležitosti zásnub osemročného Žigmunda Luxemburského s Máriou z Anjou, ktorý začne o 20:00 h. na Hlavnej ulici a bude osvetlený fakľami až k Severnej veži. „Tu vystrelí z vernej rekonštrukcie obliehacieho zariadenia, trebuchetu, horiaca guľa ako symbol spečatenia zväzku,“ hovorí Alexander Prostinák, výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

Druhá časť Sadu A. Bernoláka sa premení na Rozprávkový svet za hradbami. Počas celého víkendu tu deti budú môcť stretnúť rozprávkové postavy a spoločne s rodičmi vycestovať do sveta fantázie.

 

Ľudová veselica

Na svoje si počas celého víkendu prídu aj milovníci ľudovej hudby. Priestor na pódiu pri Bernolákovej bráne dostanú folklórne zoskupenia ako Dychová hudba Modrančanka, DH Krojovanka, Cimbalová muzika Bystríka Slobodu či ľudová hudba Vieska a Sirka Cuveé Ensemble. Celovíkendové veselice pri dobrom jedle ukončí v nedeľu od 19:00 h. domáci folklórny súbor Trnafčan.

Tradičný trnavský jarmok nadväzuje historicky na pôvod Trnavy ako veľkého trhového mesta. Okrem jarmoku sa tu pravidelne koná trh na námestí  každý piatok a sobotu a ďalšie komunitné trhy ako Trnavský rínek či blšák. Jarmok je však najväčší a každý rok priláka do mesta veľké množstvo turistov,“ dodáva Alexander Prostinák. 

Vstup na víkendové podujatie je voľný a podrobný časový program Tradičného trnavského jarmoku nájdete na: jarmok.trnava.sk/program

Vstupenky na Rozlúčku s letom je možné zakúpiť na mieste alebo na www.ticketportal.sk/event/Rozlucka-s-letom-Prago-Union-a-Vec-Skrupo.

Zdroj: Trnava Tourism
Zdroj foto: Zaži v Trnave 

Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Otváracie hodiny TIC nájdete na http://bit.ly/TuristickeInformacneCentrum

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTrnava a na Instagrame www.instagram.com/regiontrnava.
Tešíme sa na vás v Regióne Trnava!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.