Ako na zamrznuté okná auta…

Možností je veľa, nemusíte hneď voliť tú najneokologickejšiu a v prvom rade naštartovať…  Okná auta vybielené mrazom môžete znormalizovať oveľa rýchlejšie, no a keď sme s tým už začali, aj ekologickejšie.

 

Tu je pár tipov, vyberte si:

  1. Vezmite fľašu s rozprašovačom, dajte do nej jeden diel vody a dva diely nemrznúcej zmesi. Fľašu zatvorte a dobre pretrepte. Roztok nastriekajte na zamrznuté okno a už po pár sekundách zbadáte, že ľad sa roztápa. Pár sekúnd ešte počkajte a môžete okno zotrieť stieračmi.
  2. Funguje aj vlažná až teplá voda (nikdy nie horúca), do ktorej pridáte pár lyžíc soli. Nalejte ju na sklo a zotrite stieračmi.
  3. Aby neboli zamrznuté aj znútra, stačí ak dve až tri minúty predtým, ako vypnete po príchode domov motor, vypnete kúrenie. Keď sú miernejšie mrazy nie je sklo zvnútra zamrznuté vôbec a keď veľmi mrzne, je zamrznuté oveľa menej.
  4. Zmiešajte jednu šálku Alpy s litrom vody, nastriekajte na sklo, vyleštite novinami a ráno okná nebudú zamrznuté.

Ak zmesou vyčistíte vnútornú stranu okien a budete tak robiť pravidelne, nebudú sa rosiť. Postačí aj Okena, alebo iné látky na báze alkoholu.
Ak chcete, aby stierače nerobili na okne šmuhy, tiež pomôže, ak ich pretriete metylalkoholom, alebo Alpou.

  1. Na okná auta nastriekajte WD-40, uvidíte, že cez noc nezamrznú a ráno ich nebude treba čistiť.
  2. Riešením je aj kartón. Noste ho v kufri a dajte pod stierače vždy, keď hrozí, že bude mrznúť. Použiť možno aj alobal, ale sklo nesmie byť mokré, prilepil by sa.
  3. Aby okná na aute rýchlo odmrzli, vysúšajte zmes octu a vody v pomere 3 : 1. Dajte ju do rozprašovača, bude sa vám dobre aplikovať. Ľahko sa zbavíte ľadu i námrazy.
  4. A rada na záver. Zmiešajte vlažnú vodu s čistým liehom. Zmes okamžite zahreje sklá a rozmrazí ich. Vodu s liehom miešajte v pomere 1 : 2.

Zdroj: aka