Ako si pre váš domov vybrať tú najlepšiu toaletu?

Zdroj obrázka: zedspider/Shutterstock.com

Nech už nazvete tento dôležitý doplnok akokoľvek, toaleta v kúpeľni je jednou z najdôležitejších vecí vo vašom dome. Aj jej výberu preto treba venovať adekvátnu pozornosť. Mnohí si to ani neuvedomujú, no okrem dizajnu, môže byť nesprávne zvolená toaleta dôvodom veľkej spotreby vody v domácnosti a tým aj vysokých účtov

 

Aby ste si preto užívanie tohto zariadenia naplno vychutnali a nespôsobovalo vám vrásky na čele, informácie v článku vás o celom procese výberu a nákupu omnoho lepšie zorientujú.

Zamerajte sa na generáciu modelov s nízkym prietokom

Po revolúcii sa začali aj v našich obchodoch objavovať toalety s nízkym prietokom, ktoré používajú  na spláchnutie oveľa menej vody. Je to hlavne preto, že výrobcovia vylepšili niekoľko vecí, aby znížili množstvo použitej vody, no zachovali základný dizajn. Významné konštrukčné vylepšenia, ako sú väčšie sifóny na zabránenie upchávania a väčšie splachovacie ventily, ktoré umožňujú silnejšie prúdenie vody do misy – to všetko je dnes základ, do ktorého sa oplatí pri výbere nového WC investovať čas aj peniaze.

 

Myslite na veľkosť vašej domácnosti

Aj pri výbere novej toalety je nutné zohľadňovať veľkosť vašej domácnosti, respektíve počet členov, ktorí toaletu využívajú. V závislosti od tohto faktu zvážte tiež to, kam odpadové vody z vašej domácnosti smerujú. Pri verejnej kanalizácii sa toľko obmedzovať nemusíte. Tam, kde nie je prístup k tejto inžinierskej sieti, je dobré investovať do správne veľkej najlacnejšej žumpy.

 

Viac hygieny a komfortu so závesným WC

Nielen dizajn, ale aj spôsob upevnenia toalety v interiéri je dôležitý. Mnohí uprednostňujú klasiku v podobe pevne stojaceho modelu. Pre lepšiu údržbu v okolí zariadenia, vyšší komfort a možno lepší pocit, je však dobré, ak uprednostníte modernejšie závesné WC.

Okolie toalety bude omnoho jednoduchšie udržiavané, moderné a pritom prístupné aj pre prípadné nové úložné priestory.

 

Zvážte budúce náklady na opravy

Originálna a moderné sedadlá a nezvyčajné splachovacie mechanizmy sú skvelým riešením, no budú vás stáť čas, peniaze a frustráciu, ak ich niekedy budete potrebovať vymeniť. Napríklad náhradné toaletné sedadlo na mieru stojí logicky viac ako to klasické. V prípade originálnych modelov tiež počítajte s dlhšími dodacími lehotami.

Zdroj: Ľuboš J.