Akými najnovšími kúskami doplniť svoj skate štýl?

Čo očakávať, keď sa skatera opýtate, ako sa našiel práve v tomto športe? Len mĺkvo sa pousmeje a predvedie jeden zo svojich najlepších trikov. Činy sú predsa viac ako slová a na tom si dáva záležať takmer každý muž. Pritom nemusí ísť doslova o predvádzanie, ale len o reprezentáciu toho, čo mu je najbližšie. Ak ide o šport, k tomu bezpodmienečne patrí kvalitná výbava a funkčné oblečenie. Oblasť skateboardingu nie je v tom žiadnou výnimkou!

 

Na čom stavia skateboarding?

Vôbec nemusíte patriť k profíkom, aby ste pochopili, že ide o koordináciu tela, mysle a umenia. Skate nie je len takou tenkou doskou… Na nej sa náročne stojí, nieto kalkuluje po odraze, vo výškach a v otáčkach. V jednom okamihu potrebujete využiť svoju silu, zdatnosť až výbušnosť, v inom len cit pre jemnú motoriku.

 

Čo teda okrem talentu potrebujete na skate?

Kvalitnú obuv, oblečenie a doplnky, ktoré zlepšia jeho obratnosť. Pri obuvi a oblečení si môžete vyberať buď z kolekcií cielene zameraných na skating, alebo zo všestranných kúskov na voľný čas.

V prvom prípade lepšie zadefinujete svoj skate style a ľahšie sa vám v ňom bude napredovať. Umožňuje to napríklad preslávená kolekcia značky Nike Skateboarding. Známa je od roku 2002 a za ten čas si získala okrem zanietených tínedžerov aj skutočných borcov vo svete skateboardingu. Vyhovuje im ako vo výbere športových súprav, samotných tričiek, tenisiek, batohov, tašiek až po trendy čiapky a šilty

 

Oblečenie, obuv a doplnky ako definícia pre skate lifestyle

Skateri majú síce každý pohyb jasne premyslený až naštudovaný, no v konečnom efekte vyznieva s takou ľahkosťou a osobitým štýlom. Každý trik sa stáva jedinečným, nespútaným a ničím neobmedzeným. To je zároveň skvelým odrazovým mostíkom, kde konkrétne sa nájsť v najnovšej skate kolekcii.

 

Ako budete využívať svoju skate kolekciu?

Pri športe je síce dôležité, ale v mnohých disciplínach nie príliš praktické, často sa prezliekať. Skate je jednou z nich. Predpokladáme, že sa najprv potrebujete dostať do svojho „parku“, až potom športujete. Určite už len mestom nechcete prechádzať ako bežný dav. Preto sa nahoďte do trička, čo je stavané pre zanietených športovcov. Upravené tak, aby netlačilo a príliš neobopínalo. Pri každom prudšom pohybe dokázalo odolávať tlaku, teda spracované z vysoko pevného materiálu. Ideálne v normálnom (regular) strihu  a v štandardnom guľatom výstrihu. Pri športe viac oceníte tričko s krátkym rukávom, no možno ho nechať vyniknúť v neutrálnej športovej bunde alebo v pánskom kardigáne s kapucňou.

Viete, že na rozdiel od iných športov sa práve v skateboardingu stávajú čiapky, batohy a tašky viac štýlovým ako praktickým doplnkom?

Samozrejme, treba sa chrániť pred zmenou v počasí a mať si kam uložiť veci, no potlač s logom a názvom obľúbenej skaterskej značky hovorí za všetko. Predstavujeme vám ju aj na FTSHP, kde sú pre mladých samé skvelé inšpirácie, ako byť nielen dobrým, ale najmä výstredným a neprehliadnuteľným športovcom!

Zdroj obrázka: guteksk7 / Shutterstock.com