Baseballové čiapky sa vracajú – nachystajte si na ne ale poriadny balík…

Po dlhú dobu boli baseballové čapice v móde out. Teraz sa však vracajú, vďaka veľkému revivalu 90-tych rokov. Začiatok urobili značky Balenciaga a Vetements. Lenprechlapov.sk vám vysvetlí, ako sa tieto čapice nosia, aj to – prečo budú v lete robiť konkurenciu slnečným okuliarom.

Značka Balenciaga, pod vedením Demna Gvasalia, predviedla ako prvá baseballové čiapky na módnom móle. To čo tento kreatívec, ktorý sa narodil v roku 1981 predvedie, to je v móde zákonom. Okrem toho, zase prichádza do módy prominentné ukazovanie značiek – a na to sa takéto čiapky znamenito hodia. Takže – najväčšou výzvou je teraz zohnať bielu čiapku s logom Balenciaga za 225 eur.

Alternatíva – červená od značky Vetements za 205 eur

Ak nepotrebujete ťať až tak vysoko, môžete siahnuť aj po čiapke značky APC vyrobenej z manšesteru (manšester bude na jeseň 2017 opäť v móde!) za 98 eur.

Alebo si môžete urobiť radosť klasickou baseballkou značky Polo Ralph Lauren s (malým) logom za 45 eur.

A ako sa tieto čiapky teraz nosia?

Opäť s ohnutým šiltom, ako v 90-tych rokoch, a čo je podstatné – šilt sa nosí smerom dopredu! Dôležitý detail: baseballky majú mať vzadu nastaviteľný plastový remienok. A ako ich skombinovať? Určite nie so slnečnými okuliarmi! Ochranu pred slnkom totiž preberá čiapka so šiltom. Najväčšou „bombou“ bude, ak si takúto čiapku vezmete k formálnemu oblečeniu.

Niečo z histórie

Prvá baseballová čiapka sa objavila v roku 1948, keď pri hre ju nosili hráči New York Knicks. Nemala ešte štít, ale už vtedy nahradila vtedy tradičné slamené klobúky.

Ak ste sa niekedy pýtali, na čo sú strieborné nálepky na štíte moderných baseballových čapíc? Je to jednoduché – chránia čiapku pred zašpinenými prstami počas dávania si čiapky dole z hlavy – odtiaľ má aj nálepka názov „Snapback“.

V hip-hopovej móde okrem toho má táto nálepka čo najdlhšie signalizovať, že drahá čiapka je nová a neobnosená…