Domov Mix Americký futbal nastupuje v plnej sile.

Americký futbal nastupuje v plnej sile.

Stanice Sport1 a Sport2 venujú priestor stále populárnejšiemu americkému futbalu už niekoľko rokov. Popularita priamych prenosov z NFL každým rokom stúpa vďaka erudovaným komentátorom, ktorí dokážu priblížiť divákovi tento u nás stále ešte nepríliš rozšírený šport veľmi zábavnou formou. A keďže je pre nás divácky záujem kľúčový, zaraďujeme od sezóny 2019 do programu našich staníc po novom aj zápasy veľmi obľúbenej univerzitnej ligy NCAA.

NFL patrí medzi hlavné akvizície staníc Sport1 a Sport2 už od roku 2010. Odvtedy mohli diváci počas našich prenosov zažiť mnoho dobrodružstiev, obľúbiť si tento krásny šport a porozumieť mu. Prežívali ste s nami elektrizujúce súboje tradične počas pondelkových a štvrtkových nocí, nedeľných futbalových maratónov, strhujúcich zápasov play-off a pompéznych SuperBowlov. Spolu sme spoznali osem rôznych šampiónov vrátane trojnásobných majstrov New England Patriots s na čele s Tomom Bradym, najväčšou ikonou amerického futbalu súčasnosti. V komentátorskom tíme ste si obľúbili šesticu nadšených, profesionálnych komentátorov, ktorí  vám pravidelne sprostredkovávali informácie, emócie a radosť z tohoto športu. Na Martina Hamzu, Jindřicha Rajchla, Standu Jantoša, Honzu Dundáčka, Tomáša Křížka a Honzu Štieglera sa  môžete tešiť aj naďalej. 5. septembra 2019 odštartuje na Sport1 a Sport2 nová sezóna NFL a spoločne začneme hľadať odpovede na mnohé otázky. Dokážu slávni Pats nadviazať na svoj posledný úspech? Dokáže nestarnúci Brady naozaj zázraky? Nová sezóna bude unikátna hneď z niekoľkých dôvodov. Ide totiž o jubilejný 100. ročník NFL a nás tak čaká celý rad osláv a sprievodných akcií. Všetko to odštartuje tzv. Kickoff Game medzi tímami Chicago Bears a Green Bay Packers a absolútny víťaz vzíde zo SuperBowlu LIV s magickým dátumom 2.2. 2020, ktorý sa uskutoční na Hard Rock Stadium v Miami na Floride.  Opäť sa môžete tešiť na obvyklú porciu zápasov počas pondelkových Monday Night Football, štvrtkových Thursday Night Footbal a dvoch až troch nedeľných prenosov. Chýbať nebude ani tradičný zostrihový magazín NFL Game Day.

To však zďaleka nie je všetko. Od novej sezóny s radosťou zaraďujeme do portfólia programov Sport1 a Sport2 aj veľmi obľúbenú univerzitnú ligu amerického futbalu NCAA, ktorá sa v sledovanosti môže porovnávať so samotnou NFL. „Univerzitný futbal sa v Spojených štátoch teší obrovskej popularite, v niektorých oblastiach je dokonca obľúbenejší ako profesionálna NFL,“  podotýka skúsený komentátor NFL na Sport1 a Sport2 Martin Hamza. NCAA ponúka dravosť, nasadenie a ako doplnok k NFL je priam ideálnou voľbou. „NFL na rozdiel od ostatných severoamerických profesionálnych líg (NBA, NHL, MLB) nemá žiadny nižší systém farmárskych tímov, takže cesta do nej vedie, až na úplné výnimky, jedine cez univerzitnú súťaž. vďaka tomu majú zápasy NCAA kvalitu, často úplne fantastickú atmosféru, divácku kulisu a každoročne ponúka veľmi sledované zápasy dlhodobých rivalov,“ dodáva Hamza.

V NCAA si nájdu to svoje nielen diváci „začiatočníci“, ktorí iba prenikajú do tajov a krás tohoto športu, ale aj tí z radov odborníkov či zarytých fanúšikov. „NCAA je zaujímavá aj tým, že ponúka oveľa viac herných štýlov a konceptov, ako je možné vidieť v NFL a môžeme sa tak trešti na skvelú zábavu,”  podotýka Hamza.

Tešiť sa môžete na dva prenosy týždenne plus pravidelný hodinový zostrihový program. V priebehu decembra odvysielame 8 zápasov Championship Bowl, následne semifinálové zápasy aj januárové National Championship Final Game.  Na staniciach Sport1 a Sport2 si od novej sezóny diváci užijú americký futbal naozaj do sýtosti. Prinesieme vám desiatky hodín prenosov širokého spektra v tej najvyššej kvalite, ktorú je možné v tomto sporte dosiahnuť. Predstavíme vám elitných športovcov od dravých mladíkov v univerzitnej lige až po ostrieľaných profíkov v NFL.

Zdroj: Michaela I.