August odštartujú slávnosťami, koncertmi aj nočným behom v Regióne Trnava

V prvý augustový týždeň začínajú letné Slávnosti v Jaslovských Bohuniach plné koncertov slovenských a českých kapiel. V sobotu na Nádvorí privítajú legendu švédskej džezovej scény spolu s orchestrom a nočný beh Night Run Apimed odštartuje v Dolnej Krupej.

 

Slávnosti Jaslovské Bohunice 2022 začínajú v piatok 5. augusta v amfiteátri. Počas dvoch dní tu vystúpia hviezdy slovenskej a českej hudobnej scény.

Diváci budú môcť naživo vidieť koncert českej popovej legendy Dalibora Jandu, ale aj skupiny Desmod, Horkýže Slíže, Polemic a mnohé iné,” hovorí Ľubomír Šivec z agentúry Eratos. Svoje koncerty pre publikum odohrajú tiež Kollárovci, Ploštín Punk, Piknik, revival skupina Michala Tučného či speváčka Zuzana Smatanová.

Začiatkom augusta si na svoje prídu fanúšikovia džezovej hudby. Priestory Nádvoria v Trnave osvieži a roztancuje legenda švédskej hudobnej scény Oscar Simonsson so šesťčlenným Koop Oscar Orchestra. Koncert sa bude konať v sobotu 6. augusta,” hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Orchester na pódiu zahrá hudbu skupiny Koop a zároveň pretvorí známe elektro-jazzové skladby spolu s novými piesňami do očarujúceho živého vystúpenia.

Spoločne odohrajú ikonické piesne skupiny Koop. Nebude chýbať skladba Koop Island Blues, ktorá má na streamovacích službách viac ako 100 miliónov prehratí. Okrem obľúbených hitov predstavia aj nový, ešte nevydaný materiál. Švédska skupina tiež pri tejto príležitosti rearanžuje najznámejšie slovenské folklórne piesne,“ hovorí Dušan Vančo, riaditeľ Nádvoria.

Koncert si návštevníci užijú 6. augusta o 20.00 h. aj vďaka príjemnému prostrediu trnavského Nádvoria v historickom centre Trnavy.

Už 3. ročník nočného behu Night Run Apimed odštartuje v sobotu o 21.00 h. v kaštieľskom parku v obci Dolná Krupá.

Účastníci budú bežať dva okruhy kaštieľskym parkom s dĺžkou 7 km a nebude chýbať okruh pre fanúšikov nordic walkingu s dĺžkou 3,3 km. Celá trasa v parku okolo kaštieľa, cez rozárium v areáli Apimed bude nasvietená a atmosféru bude dotvárať aj živá hudba,“ hovorí Drahomír Horváth z Bežeckého klubu Dolná Krupá.

Minulý rok štartovalo na nočnom behu viac ako 275 bežcov, v súčasnosti je prihlásených 197 účastníkov a registrácia prebieha cez oficiálnu stránku behu https://www.bezeckyklubdk.sk.

Zdroj: Trnava Tourism
Zdroj foto: Night run Apimed, Jaslovské Bohunice, Nádvorie