CHYSTÁTE SA DO AFRIKY? NA TOTO NEZABUDNITE PRED ODCHODOM

S príchodom jari prichádza aj téma plánovania letnej dovolenky. Pre niektorých sú jasnou voľbou oddychové destinácie spojené s relaxom a užívaním si slnenia na pláži, iní zasa radi spoznávajú cudzie kultúry a cestujú naprieč exotickými krajinami. Ak uprednostňujete dobrodružstvo a zážitky, vyberte sa do Afriky. O tom, čo sa oplatí vidieť na tomto horúcom kontinente, ale aj čo je potrebné zabezpečiť pred jeho návštevou, prezradí spolumajiteľ cestovnej kancelárie CK Victory Travel Tibor Pekarčík.

Prečo sa oplatí vidieť Afriku?

Africký kontinent je pestrý a rôznorodý, najmä čo sa týka prírody. Pokiaľ ste sa rozhodli objavovať jeho krásy, pripravte sa na pralesy, vodopády, púšte, savany, hory, rieky, jazerá. „Je len na vás, do ktorej časti Afriky sa vyberiete. Svoje čaro však majú bezpochyby Viktóriine vodopády, ale aj nádherné more a biele pláže v Mozambiku. Nezabudnuteľným zážitkom je napríklad aj návšteva safari v KRUGER NATIONAL PARK,“ hovorí sprievodca cestovnej kancelárie CK Victory Travel Tibor Pekarčík.

 Na toto nezabudnite pred odchodom na dovolenku v Afrike

Predtým, než sa vyberiete na dovolenku do Afriky, je potrebné skontrolovať si doklady. Mali by ste mať platný cestovný doklad minimálne 6 mesiacov po návrate z vašej cesty. Tiež si treba zistiť, či potrebujete vízum do vašej cieľovej krajiny, preveriť si zdravotné riziká a zabezpečiť si k tomu adekvátne profylaktiká. K tomu, samozrejme, patrí povinné očkovanie, ktoré niektoré krajiny vyžadujú pri vstupe na ich územie, inak vás do krajiny nepustia. Napr. pri vstupe do Kamerunu musíte mať pri sebe medzinárodný očkovací preukaz s potvrdením o očkovaní na žltú zimnicu. Nezabudnite si overiť, aké má byť počasie a celková klimatická situácia podľa obdobia, kedy cestujete do krajiny. Dôležité je myslieť aj na praktické veci, napríklad, či je možné použiť platobnú kartu.

 Afrika a bezpečnosť

Niektoré časti Afriky sú viac bezpečné, iné zasa menej. Podľa Tibora Pekarčíka sú bezpečné krajiny tie, kde sa bežne cestuje. Sem patria krajiny ako Južná Afrika, Tanzánia, Kamerun, Gambia, Rwanda či Maroko. S cestovnou kanceláriou Victory Travel je možné navštíviť rôzne oblasti afrického kontinentu, avšak platí, že organizujú zájazdy do oblastí, kde nie je vojna, nehrozí vojenský konflikt či nezúri nejaká epidémia. „Jedným z najzaujímavejších zájazdov je cesta do ČADu. Počas tejto expedície sa s milovníkmi cestovania vydáme do odľahlej saharskej púšte a pokúsime sa o slovenský prvovýstup na 3 415 metrov vysoký vrch Emi Koussi, teda najvyššiu horu Sahary. Pri zdolaní tohto kopca je najdôležitejšia logistika, lebo sa nachádza v jednej z najodľahlejších častí Sahary,“ dodáva sprievodca.