CITIGO iV si môžete kúpiť za 17 590 eur

  • ŠKODA na autosalóne v Nitre predstavila svoje nové elektrické modely – CITIGO iV a plug in hybrid SUPERB iV
  • Plne elektrický CITIGO iV v naozaj bohatej výbave len za 17 590 eur
  • Prvý plug in hybrid značky ŠKODA – vlajková loď SUPERB dostupný už od 32 930 eur
  • Obe vozidlá je možné objednať už od dnešného dňa

 

Značka ŠKODA na autosalóne v Nitre odštartovala svoju éru elektromobility na Slovensku naozaj veľkolepo. Nielenže predstavila ešte horúce novinky z radu iV – CITIGO iV a SUPERB iV, ale zároveň oznámila aj ich ceny a spustila predpredaj u svojich autorizovaných predajcov. Zákazníci si tak môžu objednať najdostupnejšie elektrické auto na Slovensku – CITIGO iV už od  17 590 eur. Cena vlajkovej lode značky ŠKODA – model SUPERB iV vo výbave Ambition štartuje s cenou 32 930 eur.

Najdostupnejšie elektrické vozidlo na Slovensku
ŠKODA AUTO Slovensko na autosalóne predstavila dva nové modely zo segmentu iV. Prvým z nich je plne elektrifikované vozidlo CITIGO iV, ktoré ponúka lokálne bezemisné riešenie s dojazdom až 260 km. ŠKODA CITIGO iV bude dostupná s naozaj bohatou výbavou už za 17 590 eur, vrátane bonusu ŠTART. Vozidlá sa dostanú k zákazníkom už začiatkom budúceho roka.

ŠKODA CITIGO iV zaujme už na prvý pohľad tak interiérom, ako aj exteriérom. Variant dostupný pre slovenských zákazníkov ponúka také vychytávky, ako sú parkovacie senzory vzadu, rain and light assist, automatickú klimatizáciu CLIMATRONIC, či centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním. Komfort ešte zvýšia výškovo nastaviteľné a vyhrievané predné sedadlá, elektrické ovládanie okien vpredu, či sklá s vyšším stupňom tónovania. Model CITIGO iV je štandardne vybavený rádiom SWING. Súčasťou výbavy je aj LED denné svietenie a predné hmlové svetlomety. Súčasťou výbavy je aj nabíjací kábel na pripojenie striedavého prúdu pre verejné nabíjacie stanice – Typ 2 (16A).

Pohon zaisťuje elektromotor s výkonom 61 kW, ktorý poháňa predné kolesá. Ako je pre elektromotory typické, maximálny točivý moment 212 Nm je k dispozícii hneď po štarte. Pružné zrýchlenie zo 60 na 100 km/h tak zvláda za 7,3 s, zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 12,3 s. Maximálna rýchlosť je 130 km/h.

skoda-citigo-iv

Vlajková loď SUPERB s plug in hybridným pohonom
Na Slovensku je od dnešného dňa možné objednať aj model SUPERB iV vo verzii plug in hybrid. Prvý sériovo vyrábaný model značky ŠKODA s takouto technológiou kombinuje spaľovací motor 1,4 TSI a elektromotor a ponúka ekologickú jazdu pri zachovaní maximálneho systémového výkonu 160 kW (218 k). Batéria má kapacitu 13 kWh a emisie CO2 pri kombinovanej doprave tvoria menej ako 35 g/km. Celkový dojazd v kombinovanom režime je až 930 km, v čisto elektrickom režime je to 56 km. SUPERB iV je na Slovensku dostupný vo verzii AMBITION už od 32 930 eur vrátane bonusu ŠTART. Táto verzia ponúka adaptívny podvozok, predné LED svetlomety, zadné svetlá s technológiou LED, ako aj predné hmlové svetlomety s funkciou CORNER. Navyše už vo výbave AMBITION ponúka naozaj bohatý balíček asistenčných systémov – kontrolu jazdy v jazdných pruhoch, proaktívnu ochranu chodcov, či kontrolu mŕtveho uhla. Zvýšiť bezpečnosť pomôže aj parkovacia kamera. Samozrejmosťou je systém bezkľúčového odomykania, zamykania a štartovania. Bezkľúčový systém KESSY vypína vysielaný signál automaticky po 15 minútach nečinnosti. K dispozícii je aj navigačný systém AMUNDSEN s 8 -palcovým displejom.

SUPERB iV vo výbavovom stupni STYLE je dostupný s bonusom ŠTART už od 36 380 eur. Vybavený je úplne novými Full LED prednými svetlometmi MATRIX s integrovanými výsuvnými ostrekovačmi. Svetlomety sú doplnené o dynamické smerové svetlá a vonkajšie osvetlenie – zadné LED svetlá, LED osvetlenie registračnej značky vzadu a LED osvetlenie nástupného priestoru Boarding Spots. Navyše ponúka navigačný systém Colombus s 9,2“ dotykovým displejom, virtuálny kokpit a adaptívny tempomat do 210 km s prediktívnou funkciou. Ešte viac pohodlia poskytne elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča s pamäťou a virtuálny pedál s elektrickým otváraním 5. dverí.

Vrcholová verzia L&K ponúka navyše také vychytávky, ako sú nezávislé kúrenie, trojzónová klimatizácia CLIMATRONIC, ventilácia predných sedadiel, v najvyššom výbavovom stupni je zahrnuté aj elektricky nastaviteľné sedadlo spolujazdca s pamäťou, vyhrievané zadné sedadlá a vyhrievaný volant. Verzia L&K je dostupná s bonusom ŠTART za cenu 39 670 eur.

SUPERB iV je dostupný s kombinovaným motorom – 1,4 TSI a elektromotorom. Ten čerpá energiu z modernej vysokonapäťovej lítiovo-iónovej batérie, ktorá je uložená v podlahe pred zadnou nápravou. Batéria má kapacitu 37 Ah, respektíve 13 kWh. Pokiaľ sa nabíja pomocou wallboxu s nabíjacím výkonom 3,6 kW, trvá nabitie 3,5 hodiny. Z bežnej domácej zásuvky s výkonom 2,3 kW sa batéria nabije za 6 hodín. Model ŠKODA SUPREB iV je tiež schopný dobíjať batériu alebo udržiavať nabitie počas jazdy na spaľovací motor, energia je získavaná počas brzdenia vďaka rekuperácii. To znamená, že je vždy k dispozícii dostatok energie pre pokrytie dlhších ciest „na poslednú míľu“ bez vytvárania emisií – napríklad v mestských nízkoemisných oblastiach.

Vozidlá z rodiny iV – SUPERB iV a CITIGO iV je možné objednať už u všetkých autorizovaných predajcov značky ŠKODA. Cenníky sú dostupné na stránke: www.skoda-auto.sk. Konfigurátor oboch modelov bude zákazníkom k dispozícii už v priebehu najbližších dní.

Zdroj: Silvia N.