CRESCO REAL ESTATE spúšťa predaj ďalších 121 bytov v Slnečniciach v blízkosti plánovanej električky

Začiatkom roka avizoval najväčší slovenský developer CRESCO REAL ESTATE, že tento rok chce hladný trh po nových bytoch nasýtiť ďalšou takmer tisíckou, ktorá plánuje pustiť do predaja. Prvých 121 bytov ponúka od začiatku apríla developer v druhom bytovom dome v Slnečnice POP. Bytovky sa nachádzajú v zóne Mesto, v tesnej blízkosti už schválenej električkovej trate. Obyvatelia Slnečníc tak budú mať centrum mesta onedlho v priamom dosahu.

 

„V novej etape zóny Mesto, Slnečnice POP, sa zameriavame na aktívnych ľudí, ktorí si kupujú svoje prvé bývanie, a rodiny hľadajúce dostupný domov. Určite je zaujímavá aj pre nezávislých profesionálov, ako sú architekti či dizajnéri, ktorí si priestor radi prispôsobia podľa seba,“ opisuje Michal Pauer, obchodný riaditeľ CRESCO REAL ESTATE.

Prvý z troch deväťpodlažných objektov začal developer stavať ešte minulý rok a jeho kolaudácia je plánovaná na prvý kvartál 2023. Začiatkom apríla spúšťa developer výstavbu a predaj 121 bytov v druhom bytovom dome, ktorý by mal získať právoplatné kolaudačné rozhodnutie v treťom kvartáli 2023.  Postupne prinesie etapa Slnečnice POP na trh viac než 360 nových bytov – od jednoizbových s výmerami od 24 štvorcových metrov, cez dvoj- a trojizbové (z toho šesť mezonetov) a štvorizbové mezonety s plochou od 96 do 104 štvorcových metrov. Pribudnú aj dva priestorovo veľkorysé päťizbové mezonety. K nim pribudne aj takmer 500 parkovacích miest v garáži a na teréne.

Električka povedie až do Slnečníc
Výhodou je aj poloha bytových domov POP, ktoré budú v blízkosti plánovanej električky. Dostupnosť do centra mesta sa tak ešte viac zrýchli. Stavba električkovej trasy s konečnou zastávkou v Slnečniciach, ktorú realizuje mesto Bratislava, získala už v roku 2019 právoplatné územné rozhodnutie, čo je významný míľnik pre realizáciu celého projektu. „Veríme, že ďalší krok, ktorým je stavebné povolenie a následne samotná stavba električkovej trate, ktorú mesto avizovalo do roku 2023, prebehnú načas a bez problémov a naši obyvatelia sa tak dostanú do Slnečníc novými električkami už čoskoro,“ dodáva Michal Pauer.

Bytové domy Slnečnice POP navrhnuté opäť architektmi z ateliéru Compass Architekti sa od ostatnej zástavby v Slnečniciach budú architektonicky odlišovať. Ku každej bytovej jednotke je naprojektovaná privátna exteriérová plocha – či už balkón alebo terasa. Väčší počet bytov ponúka dokonca dva balkóny orientované na rôzne svetové strany. Na najvyšších podlažiach disponujú byty terasami.

V blízkosti bytových domov plánuje CRESCO REAL ESTATE v budúcnosti vybudovať pokračovanie rozľahlého parku s promenádou a postaviť združenú strednú a základnú školu s materskou, na ktorú minulý rok získal záväzné stanovisko hlavného mesta Bratislava.

Čo ponúkajú obyvateľom Slnečnice POP?
Dnes:

  • Dostupné bývanie s balkónmi a terasami
  • Širokú občiansku vybavenosť – nákupné centrum Slnečnice Market, rodinno- športovo-zábavné centrum Leon
  • Pestrý komunitný život
  • V okolí rôzne možnosti voľnočasových aktivít
  • Výbornú dostupnosť do mesta

 

Onedlho:

  • Bývanie na budúcej promenáde napojenej na cyklotrasu – z centra mesta sa na bicykli dostanete až domov
  • Centrálny park Zóny Mesto
  • Blízkosť plánovanej električky a integrovanej zastávky električky a autobusov realizovanej mestom Bratislava
  • Strednú a základnú školu s materskou školou kúsok od bytu

 

Zdroj: Katarína Š.