Ginko elixír života

Leaves of Ginkgo biloba on the tree in sunshine with blue sky in background

Všetci občas zabúdame. Raz zabudneme, kde sme si položili okuliare, kľúče, inokedy si nevieme spomenúť, komu sme požičali knihu. Nie je na tom nič hrozné. Väčšina z nás však s pribúdajúcim vekom môže rátať s tým, že sa pamäť bude zhoršovať.

Netreba sa však znepokojovať, pretože okrem rôznych činností na posilnenie pamäti, sú aj alternatívne prostriedky na osvieženie pamäti a zlepšenie koncentrácie. Pred tisíckami rokov používali v Ázii výťažky z listov stromu ginko biloba na liečbu porúch pamäti, porúch koncentrácie, na depresívne stavy, pri závratoch, hučaní v ušiach, bolestiach hlavy, pri syndróme studených rúk a nôh, bolestiach v lýtkach, niektorých očných chorobách, na zlepšenie krvného obehu a aj na liečbu astmy.

Hand with branch with leaves Ginkgo biloba on blue sky background
Hand with branch with leaves Ginkgo biloba on blue sky background

Bez vedľajších účinkov
Moderná veda iba potvrdila účinky výťažkov z ginka. Skutočne posilňujú pamäť, zlepšujú krvný obeh a zásobovanie mozgových buniek kyslíkom a dôležitými živinami, čím prispievajú k vyššej výkonnosti mozgu. Najnovšie poznatky poukazujú na to, že zoznam chorôb, pri ktorých ginko pomáha, je oveľa širší.

Preparáty z ginka biloby možno používať pri nedostatočnom krvnom obehu, čoho dôsledkom je pocit chladu a zimy, slabnúcom zraku a sluchu, tiež pri artritíde, reumatických ochoreniach, poruchách potencie. Preparáty z tohto vzácneho stromu nás chránia aj pred negatívnymi účinkami znečisteného životného prostredia a pred poruchami, ktoré spôsobuje napríklad kašeľ, bronchitída, astma, nedostatočná imunita, alergie.

Poskytujú nám značnú podporu aj pri strese. Asi najvýznamnejšia je ochrana preparátov z ginka pred účinkami voľných radikálov najmä pri Alzheimerovej chorobe a prevencii srdco-cievnych ochorení. Výťažky obsahujú viac ako 60 biologicky aktívnych látok, ktoré nemajú žiadne vedľajšie účinky.
autor:Sandra

Yellow leaves of a Ginkgo biloba on the tree
Yellow leaves of a Ginkgo biloba on the tree