Očistite si myseľ a psychiku v troch účinných krokoch

Leto je obdobím, kedy mnohí z nás radi športujú, cestujú, prípadne absolvujú aktivity, na ktoré v ostatných mesiacoch nezostáva čas. Okrem športových činností, ktoré vylepšia fyzickú kondíciu, si môžete vyskúšať účinné triky na psychiku a dobrý stav mysle. V tomto článku vám prinášame tri základné triky, ktoré môžete vyskúšať naozaj kedykoľvek.

 

Čítanie motivačných kníh

Počas dovoleniek a oddychových víkendov je ideálnym relaxom nemyslieť na problémy bežného života.  Na to, aby ste aspoň na pár dní doslova ,,vypli“, poslúži často aj malá knižka. Ak ste fanúšikom románov, detektívok, alebo iných príbehov, je načase vyskúšať niečo iné. Motivačné knihy sa za poslednú dobu stali hotovým trendom, ktorý odporúčajú aj umelci, blogerky a iné známe tváre na sociálnych sieťach. Vybrať si môžete z každého okruhu podľa druhu vášho problému, alebo zvedavosti. Chcete lepšiu prácu, trápia vás nevyriešené problémy z minulosti, medziľudské vzťahy, alebo len chcete vedieť prečo sa niektoré veci v živote dejú práve vám? Tak jednoducho siahnite po dobrej motivačnej knihe, ktorá vám dá inšpiráciu a odpovede. Zárukou čítania je úplný oddych, relax a sebarozvoj.

Meditácia

Vyšší stupeň sebarozvoja a riešenia problémov je meditácia. Na internete nájdete veľa videí o tom, ako správne meditovať aj v pohodlí domova. No ak ste v tejto oblasti úplný začiatočník, mali by ste prvé hodiny absolvovať za asistencie odborníka. Je dosť možné, že sa vám prvé hodiny a sedenia nepodarí úplne uvoľniť myseľ. V tom prípade meditácia stráca účinok a efekt je nulový. V skupinovom cvičení pod dohľadom odborníka sa aspoň presvedčíte, či vykonávate meditáciu správne.

Po správnej meditácii človek skutočne nájde inšpiráciu a motiváciu do života, prípadne riešenie niektorých problémov. Z tela sa vám doslova vyplavia emócie, ktoré ste dlhšiu dobu v sebe dusili.

Relaxácia

Neodmysliteľnou súčasťou pohody človeka je starostlivosť o samého seba. V tomto prípade máme na mysli saunovanie, masáže, plávanie a iné druhy wellness relaxácií. Znie to možno ako klišé, no v kombinácií s vyššie uvedenými trikmi je relaxácia tela čerešničkou na torte. Uvoľní sa úplne celé telo a dopriať si takýto druh oddychu si môžete naozaj kedykoľvek.

Zdroj: Adriana Z.