Investovať do diamantov sa oplatí

Ženy poznajú silu diamantov minimálne od dôb Marilyn Monroe a jej piesne „Diamonds are a girl´s best friend“. Muži tieto šperky príliš nosiť nemôžu, ak nechcú vyzerať – povedzme – čudne. Jedinou šancou mať na sebe ligotavé drahokamy sú, decentne vykladané, pôsobivé hodinky.

 Diamanty a brilianty nestrácajú na hodnote, naopak ich cena neustále rastie. Vkusne zakomponované do púzdra, alebo ciferníku elegantných pánskych hodiniek, vás môžu diamanty tešiť každý deň, pri každom pohľade na svoje zápästie. Samozrejme, hodinky musia byť mechanické a strojček musí pochádzať zo Švajčiarska. Môžno sa budete čudovať, ale presne takéto hodinky ponúka aj česká spoločnosť Diamonds International Corporation, ktorá má svoje sídlo aj v Bratislave. Spoločnosť, ktorá ako jediná v strednej Európe je členom a akcionárom Antverpskej diamantovej burzy Beurs voor Diamanthandel (jednej z najstarších diamantových búrz na svete), sa špecializuje na výrobu a predaj originálnych diamantových šperkov a veľkoobchod a poradenstvo v oblasti investičných diamantov.

Svoje hodinky zadáva do výroby švajčiarskej manufaktúre Armand Nicolet. Vďaka tomuto partnerstvu vzniklo hneď niekoľko špeciálnych a limitovaných edícií. Veľkému úspechu sa teší varianta Complete Calendar, ktorá ťaží z opätovnej popularity „bi-color“hodiniek. V ponuke sú však aj klasické, jednofarebné, oceľové. Ich športové púzdro ukrýva číselník, na ktorom nechýbajú už spomínané diamanty. Môžete na ňom odčítať kompletné údaje, vrátane dátumu, aj fáze mesiaca. V ponuke od zhruba 5 600 eur.