Klenot od Mansory, Rolls Royce Wrait

Čím kŕmiť svaly k optimálnemu rastu…

Limitovaná, pozlátená verzia veľkého superluxusného kupé Rolls Royce Wrait sa volá Palm Edition 999.

Tuningová spoločnosť Mansory sa opäť raz predviedla a definovala hranice automobilového luxusu nanovo. Najlepším dôkazom je opulentné množstvo pravého zlata rýdzosti 999, použitého na karosérii, ale aj v interiéri. Deviatka však symbolizuje aj čosi iné – limitované množstvo deviatich vyrobených kusov.
Dvojfarebný lak karosérie spája distingvovanú bielu s luxusnou zlatou. O špeciálny celkový dojem sa stará balíček doplnkov karosérie z karbónu.
Skutočný luxus však znamenajú až detaily – originálne logá a plakety úpravca nahradil výrobkami z fajnového zlata 999. Ak si to bude zákazník priať, môžu byť dokonca všetky kovové plochy pokryté týmto luxusným materiálom.
Heslo „Lepšie je nepriateľom dobrého“ platí aj pod dlhou prednou kapotou. Mansory totiž zdvihol sériový výkon 632 koní a krútiaci moment 800 Nm na úroveň 740 koní a 1 000 Nm. Vďaka tomu zrýchľuje toto nadpozemské kupé z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy a maximálna rýchlosť sa zvýšila z 250 na 300 km/h.
Túto silu prenášajú na vozovku markantné kolesá zlatej farby s priemerom 22 palcov. Pneumatiky kategórie Ultra-High-Performance majú rozmer 265/35.
Aj v interiéri sa dizajnérske oddelenie Mansory opäť raz posnažilo – veď išlo o to, prekonať luxus značky Rolls Royce. Majstrovsky spracované kožené poťahy korešpondujú s farbou karosérie, tvar palmy dotvára superluxusnú limitovanú edíciu. A fajnové zlato na detailoch dokonale dovršuje toto individuálne pojazdné veľdielo.

Text: Martin Benkovič, foto: archív LPM